Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Florida, mijėra yje deti gjenden tė ngordhur(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/9 12:36:20 (376 Lexime)


Mijėra yje deti kanė dalė nė bregdetin e Floridas. Disa ditė mė parė Bud dhe Susan Whiten, ishin duke shėtitur nė bregdetin e Port Saint Joe, kur u gjetėn pėrballė njė spektakli, pak tė thuash tė papritur. Ēifti shpjegoi se e kishte zakon qė tė shėtiste gjatė, ēdo ditė buzė detit.

Por ecja e tyre e fundit nė plazh i la pa fjalė. Pas kallamarėve e balenave, fenomeni ka goditur edhe yjet e detit. Njė pamje e frikshme, qė mund vijnė si pasojė e ndryshimeve klimatike. Ato thonė se nuk kishin parė kurrė njė gjė tė tillė nė plazh.

Fenomeni ėshtė thjeshtė pjesė e ciklit tė natyrės, apo fsheh motivacione tė rėnda? “Florida Fish” dhe “Wild Conservation Commission” (FWC) , nėpėrmjet ekspertėve tė tyre, ka shpjeguar se fenomeni nė fjalė mund tė jetė shkaktuar nga ngrohja globale, apo nga ndotja e mjedisit./Gazeta-Shqip/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.