Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Komiteti i Helsinkit pėr transparencėn: Politikanėt keqpėrdorin institucionet(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/8 12:21:51 (454 Lexime)


Rasti i vogėlushes Tamara ėshtė njėri nga rastet tė cilin Komiteti i Helsinkit e cilėson si shembull ku institucionet dhe gjyqėsori keqpėrdoren nga ana e qeverisė. Neda Ēalovska avokate qė merret me rastin e voglushes Tamara Dimkovska thotė se Prokuroria Publike ende nuk ka dhėnė asnjė pėrgjigje nė lidhje me akuzėn ndaj ministrit tė shėndetėsisė Nikolla Todorov.
“Personat tė cilėt mendojmė se nė mėnyrė indirekte janė fajtorė pėr vdekjen e voglushes Tamara janė anėtarė tė komisionit tė Fondit shėndetėsor dhe njėkohėsisht janė zyrtarė tė lartė tė partisė nė pushtet edhe pėr kėtė mendojmė se ky rast ka prapavijė politike”, tha Neda Ēalovska.

Gazetari Borjan Jovanovski tha se me mbylljen e televizionit A1 dhe me burgosjen e gazetarit Tomisllav Kezharovski ėshtė dėshmuar se qeveria do tė heshtė personat qė e kritikojnė atė.

“Nėse dikush hulumton mė shumė do tė shkojė nė burg. E kemi parė Kezharovskin, i cili me qėllim ka qenė i incizuar pėr ta parė se si do ta dėrgojnė nė burg. Se si qanė vajza e tij. Kezharovski, ndryshe ende nuk ka ardhė nė vetė qė prej atėherė”, theksoi Jovanovski.

Nė kėtė debat u pėrmendėn rasti i Lube Boshkovskit “Rover”, rasti “Fushata” dhe “Vranishkovski” qė sipas vėzhguesve, kanė reflektuar tek qytetarėt nė uljen tė besimit ndaj institucioneve tė drejtėsisė.

Pėrgatiti: Arbana Qerimi/Tv21/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.