Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Kosovė – Maqedoni vetėm me letėrnjoftime (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/8 11:49:57 (410 Lexime)


Kosova dhe Maqedonia firmosėn marrėveshjet pėr kalimin e kufirit vetėm me njė letėrnjoftim dhe pėr hapjen e pikė-kalimit tė ri kufitar Stanēiq-Bellanoc. Ministri i Jashtėm i Maqedonisė, Nikolla Poposki pas takimit me zv/kryeministrin e Kosovės Hashim Thaēi tha se pret qė marrėveshjet e nėnshkruara tė shoqėrohen mė bashkėpunim edhe mė intensiv nė projekte tė ndryshme.

“Mendojmė se kemi njė numėr tė madh tė fushave pėr bashkėpunim nė ekonomi, arsim, shkencė, kulturė, siguri, infrastrukturė. Interesi ynė ėshtė qė tė kemi Kosovėn, si fqinjė i qėndrueshėm dhe nė kėtė drejtim edhe nėnshkruam kėto marrėveshje”, deklaroi
Nikolla Poposki, ministėr i Jashtėm i Maqedonisė.

Poposki dhe Thaēi deklaruan se tani u mbetet grupeve punuese tė finalizojnė detajet para hyrjes nė fuqi tė marrėveshjeve.

“Ne do tė punojmė pėr implementimin e shpejtė tė kėtyre marrėveshjeve. Ne po pėrpiqemi qė sa mė shpejtė tė fillojė implementimi, ėshtė ēėshtje e ekipeve teknike qė t’i pėrmbyllin obligimet e tyre dhe tė definojnė mėnyrėn, formėn dhe kohėn, por do tė ndodhė shumė shpejtė”, tha Hashim Thaēi, zv/kryeministėr i Kosovės.

Thaēi ndėrkohė shtoi se shteti kosovar mbetet i pėrkushtuar pėr paprekshmėrinė e kufijve, do tė thellojė bashkėpunimin me Shkupin zyrtar pėr luftimin e ekstremizmit dhe radikalizmit.. Kosova ėshtė vendi I katėrt, me tė cilin Maqedonia ka firmosur marrėvėeshjen pėr lėvizjes e lire. Qytetarėt pa pasaporta, vetėm me letėrnjoftime mund tė lėvizin edhe nė Shqipėri, Mal tė Zi dhe Serbi.
/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.