Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Avokati i popullit: Tė denoncohet tė gjitha kėrcėnimet gjatė fushatės zgjedhore (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/8 11:41:31 (414 Lexime)


Avokati i popullit Ixhet Memeti,nė prag tė zgjedhjeve tė parakohshme parlamentare ka ftuar qytetarėt tė mos heshtin por tė informohen nė kohė mė tė gjitha tė drejtat e tyre si zgjedhės. Ai, madje u bėn thirrje qytetarėve tė denoncojnė tė gjitha presionet, frikėsimet dhe keqpėrdorimet. Memeti gjithashtu ftoi KSHZ-nė tė pėrgatis Listė Zgjedhore kualitative qė nuk do tė lė asnjė dyshim te votuesit.

"Ju thėrras qė tė bėni kontroll dhe kėqyrje mbi tė dhėnat nė Listėn e Zgjedhėsve, pėr ēka mund tė kėrkoni kėshillė dhe ndihmė juridike edhe nga Avokati i Popullit. Nė kėtė segment, paraqitni ēdo lloj parregullsie ose nėse vėreni se nė Listėn e zgjedhėsve janė shėnuar tė dhėna pėr persona tė cilėt mbi asnjė bazė nuk duhet tė figurojnė”, deklaroi Ixhet Memeti, Avokat i Popullit.

Memeti theksoi edhe nevojėn e bashkėpunimit tė KSHZ-sė, MPB-sė dhe institucioneve tjera kompetente me qėllim tė parandalimit tė ēdo parregullsie, para, gjatė dhe pas zgjedhjeve. Ndėrkohė , Memeti apeloi tė gjithė pėrfaqėsuesit e partive politike pjesėmarrės nė procesin zgjedhor tė mos keqpėrdorin fėmijėt nė fushatėn parazgjedhore.

“Apeloj deri te tė gjithė faktorėt e procesit zgjedhor ti respektojnė dhe zbatojnė rregullat nė mėnyrė qė qytetarėve t’ua mundėsojnė qė tė drejtėn zgjedhore ta realizojnė nė zgjedhje tė lira, me votim tė fshehtė, pa kurrfarė shantazhe, presione dhe frikėsime. Vetėm me realizimin e tė drejtės zgjedhore nė mėnyrė tė barabartė, nė zgjedhje tė pėrgjithshme tė drejtpėrdrejta dhe tė lira, fitohet legjitimiteti i pakontestueshėm dhe real”, theksoi Ixhet Memeti, Avokat i Popullit.

Sipas Memetit, qytetarėt denoncimet e tyre mund ti paraqesin pėrmes linjės telefonike falas 0800 54321 tek Avokati i Popullit dhe direkt nė zyrat rajonale tė kėtij institucioni.

Melihate Rustemi/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.