Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Rajoni : Qytetarėt e Maqedonisė kanė pirė qumėsht nga kafshėt e infektuara (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/8 7:59:52 (413 Lexime)


“Sot zbuluam, dėshmi skandaloze lidhur me sigurinė e ushqimit, gjegjėsisht shėndetin e tė gjithė qytetarėve tė Republikės sė Maqedonisė. Pėr fat tė keq, deklarojmė se vitin e kaluar, plot 5 muaj, nga 2 maj deri mė 17 shtator, Agjencia pėr Ushqim dhe Veterinari nuk ka pasur njohuri pėr sigurinė e ushqimit”, tha sot zėvendėsministri plotėsues i Bujqėsisė, Lupēo Nikollovski, njofton Portalb.


Sipas tij, Agjencia pėr Ushqim dhe Veterinari, nuk e ka zbatuar ligjin pėr siguri tė ushqimit.

“Agjencia pėr Ushqim dhe Veterinari kundėr ligjit pėr siguri dhe ushqim nuk i ka zbatuar plotėsisht: Programin pėr mbikėqyrjen e sigurisė sė ushqimit, urdhrin pėr kryerjen e masave veterinare dhe kontrollet pėr mbrojtje tė shėndetit publik nga ndotėsit dhe mbetjet tė cilat barten nga kafshėt se prodhimeve nga kafshėt, por edhe urdhrin vjetor pėr mbrojte shėndetėsore tė kafshėve nė vitin 2015”, shtoi Nikollovski.

Nikolloski ngre ēėshtjen se vallė, qytetarėt kanė pirė qumėsht nga kafshėt e infektuara, apo kanė ngrėnė mish apo salsiēe me kemikale, domate me pesticide, apo spinaq me metale tė rėnda. /Portalb

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.