Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Kiracovski: Parandaluam largimin e 1700 nėpunėsve tė administratės (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/7 10:47:27 (368 Lexime)


Nėpunėsit e administratės kėtė vit nuk do tė testohen dhe as dėnohen. Zėvendėsministri plotėsues nga radhėt e LSDM-sė Aleksandar Kiracovski gjatė publikimit tė njė pjese nga vlerėsimet e vitit tė kaluar, deklaroi madje se me reagimin e tij nė kohė kishte parandaluar dėnimet dhe largimin nga puna tė rreth 1700 nėpunėsve.

Kiracovski tha se sė shpejti pret qė tė zbardhet numri i saktė i nėpunėsve tė administratės edhe pse institucionet pėrpiqen tė mbajnė tė fshehtė numrin e tyre. Sipas informatave tė Alsat, kjo ēėshtje ka qenė edhe nė qendėr tė diskutimeve nė KSHZ-sė. Nė kėtė kuadėr Kiracovski ka kėrcėnuar ministren Marta Arsovska Tomovska pėr veto tė mundshme ndaj listės sė administratorėve qė duhet tė angazhohen pėr organizimin e zgjedhjeve e qė do tė dorėzohet nė KSHZ-sė, nėse mė parė nuk publikohet numri i saktė i tė punėsuarve nė administratė.

“Mos t’ju frikėsojnė me dėnimet nė vlerėsimin pėr vitin 2016. Mos bini pre e presioneve tė tyre. Nė vitin 2016 vjen njė pushtet i ri nė krye me LSDM-nė dhe ne do ta pezullojmė kėtė vlerėsim absurd. Do tė vendosim model evropian tė avancimit sipas nivelit tė karrierės, qė do tė varet nga vitet e kaluara nė profesion. Ndėrsa suksesi nė punė do tė sjellė pagė mė tė lartė. Kriteri kryesor pėr punėsim nuk do tė jetė libreza partiake, por profesionalizmi dhe pėrvoja e punės“, deklaroi Aleksandar Kiracoski, zėvendėsministėr plotėsues pėr administratė dhe shoqėri informatike.
/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.