Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Menaxhimi i ujėsjellėsit, banorėt e Bogovinės nė protestė pėrpara komunės (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/5 12:04:04 (374 Lexime)


Banorėt e Bogovinės, sėrish protestuan para komunės, kundėr vendimit qė ujėsjellėsi i fshatit tė menaxhohet nga komuna. Banorėt thonė se ujėsjellėsi ėshtė bėrė dhe mirėmbajtur nga ana e tyre pėr mė shumė se 30 vite andaj edhe nuk do tė lejojnė tė kaloj nė duart e komunės. Tė paktėn ata propozojnė menaxhimin e tij pėrmes partneritetit publiko-privat.

“Ky ujėsjellės u ndėrtua, u mirėmbaj dhe u rindėrtua sėrish, por, gjithnjė vetėm me parat e Bogovinasve dhe asnjėherė tė vetme nuk u ndihmua nga institucionet e shtetit”, tha njė banor.

“Historia e lavdishme tė ndėrtimit tė ujėsjellėsit me vet angazhim tė banorėve dhe pa ndihmėn e asnjė institucioni ndėrkohė qė sot vlerėsohet se ujėsjellėsi kap vlerėn prej tre deri nė pesė milion euro. Nėn dy, menaxhimi i mirė nga ana e udhėheqėsisė sė ujėsjellėsit mbi 30 vite. udhėheqėsia aktuale e ujėsjellėsit akuzohet nga komuna se vepron nė mėnyrė jo ligjore, e, e vėrteta ėshtė se vet komuna ka kėrkuar qė tė bėhet presion mbi udhėheqėsinė e ujėsjellėsit”, deklaroi Vedat Sadiku, Kėshilli i organizimit tė protestave.

Nga komuna e Bogovinės, pėr akuzat e banorėve nuk janė pėrgjigjur, me arsyetimin se, kreu i komunės Hazbi Idrizi ėshtė nė takim zyrtar nė Shkup.

Bashkim Sulejmani/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.