Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : ‘Bie Qeveria e Mustafės, vendi shkon nė zgjedhje tė parakohshme’!
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/11/30 7:25:44 (538 Lexime)


Burime tė sigurta brenda Qeverisė sė Kosovės i kanė thėnė Gazetės NewBorn se Qeveria nė krye me Isa Mustafėn nuk do tė ketė jetė tė gjatė, pasi qė opozita e vendit po kėmbngulė se do ti bllokojė tė gjitha seancat deri sa tė tėrhiqen nėnshkrimet pėr dy marrėveshjet e fundit, atė pėr Demarkacionin me Malin e Zi dhe atė pėr Asocacionin e Komunave Serbe, madje kėtė po e pranojnė edhe vetė zyrtarėt brenda Qeverisė.

I njejti burim ka thėnė se mė rėnien e Qeverisė vendi shkon nė zgjedhje tė parakohshme. ‘’Nuk ka rehati, opozita nuk po pranon dialog pėr marrėveshjet, ata po kėrkojnė vetėm tėrheqje tė nėnshkrimeve, gjė qė ėshtė shumė e pakėt tė ndodhė. Ndėrsa njė bllokim i tejzgjatur mund tė qoj vendin nė zgjedhje tė parakohshme’’, ka thėnė ky burim.

Ngjashėm thuajse thonė edhe burime brenda opozites. Njė burim brenda opozites, por qė ėshtė zyrtarė i lartė brenda partive opozitare, ka thėnė pėr Gazetėn NewBorn, se ata nė asnjė moment nuk do tė heqin dorė nga dy kėrkesat e tyre, madje sipas kėtij burimi arrestimi i Albin Kurtit, e ka tensionuar gjendjen edhe mė tepėr qė tė mundėsohet njė dialog ‘’Nuk ka dialog, nuk ka marrėveshja, ka republikė pa marrėveshje, nuk lejojmė shtet brenda shtetit, kjo qeveri me nė krye me Isa Mustafėn e zėdhėnėsin e tij Hashim Thaēin i kanė dy rrugė, ose ti tėrheqin nėnshkrimet ose tė bie kjo qeveri e cila po e shkatėrron pafundėsisht vendin’’, tha ky burim.

Nga ana tjetėr dhe sipas disa analistėve zgjidhja mes dy palėve mund tė bėhėt vetėm nėse pėrseri sikurse edhe herave tė tjera ndėrhyn faktori ndėrokombėtar.

Por, mė e rėndėsishmja ėshtė se si do tė bėhėt zgjedhja e Presidentit, kur dihet se nė mars tė vitit 2016 presidentes sė tanishme Atifete Jahjagės i skadon mandati, deri sa me marrėveshjen e koalicionit PDK-LDK, shkruhet se Hashim Thaēi do tė jetė president i ri. Por shkuarja nė zgjedhje tė parakohshme do ti ndryshojė nga themeli gjėrat.

Nėse edhe pėrfundimisht vendoset tė shkohet nė zgjedhje edhe KQZ-ja ėshtė gatshme ti organizojė ato, pasi qė njė gjė e tillė kėrkohet edhe me Kushtetuė/GazetaNewBorn/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.