Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : ‘Facebook’ mbush sot 12 vjeē, ka 1 mld e 600 milionė ndjekės
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/4 12:27:26 (390 Lexime)


Facebook, qė tashmė numėron pothuajse 1 miliardė e 600 milionė pėrdorues nė tė gjithė botėn, mbush sot 12 vjeē.

Rrjeti social i popullarizuar u themelua me 4 shkurt 2004, nga Mark Zuckerberg dhe shokėt e tij tė universiteti, Eduardo Saverin, Dustin Moskovitz e Chris Hughes.

Facebook u projektua fillimisht vetėm pėr studentėt e Harvardit por shumė shpejt u pėrhap edhe nė shkollat e tjera tė zonės, pėr tu bėrė mė pas njė fenomen global.

“Kur kam shkruar kodin e parė tė Facebook , nė janar tė vitit 2004- kujtoi disa ditė mė parė Zuckerberg, pikėrisht nė profilin e tij pėr tė festuar ditėlindjen e dhėnies jetė tė rrjetit sociale e #friendsday, ditėn e miqėsisė- shpresoja qė tė ndihmoja studentėt e kolegjit tim qė tė kėnaqeshin. Aktet e miqėsisė, dashurisė dhe zemėrgjerėsisė qė tė gjithė ndajmė, po ndryshojnė botėn ēdo ditė. Miqėsia bėhet njė forcė qė na vė nė rrugė tė ndryshme tė jetės. Ndonjėherė lėviz edhe botėn”./Gazeta-Shqip/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.