Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ja kush sa paguhet nė Maqedoni !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/3 15:45:55 (414 Lexime)


Sipas tė dhėnave nga raporti i fundit tė Entit Shtetėror tė Statistikave, paga mesatare e pilotėve ėshtė 68 166 denarė, ndėrsa programuesit marrin pagat prej 50,097 denarėsh. Pas tyre janė bankierėt me 43,700 dhe faramcistėt me 41,619 denarė.
Kėto profesione kanė paga dyfish mė tė larta nga paga mesatare e Maqedonisė e cila ėshtė 22.000 denarė.
Ndėrtimtarėt tė cilėt konsiderohen si njė nga mė tė kėrkuarit nė tregun e punės, marrin pagė prej 19.000 denarėsh, kurse punonjėsit shėndetėsorė dhe ata socialė marrin njė pagė prej 24.500 denarė.


Nė vendi tė fundit janė pagat nė hotelieri, industrinė e tekstilit dhe nė peshkatari. Paga mesatare e tyre lėviz deri nė 13.000 denarė, kusre paga mesatare e tė punėsuarve nė administratėn publike ėshtė 26 368 denarė

/zhurnal


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.