Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Njė ditė pas “Lagjes sė Trimave”, 2.6 milion euro pėr Sitel, Alfa dhe Kanal 5 (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/2 11:22:22 (422 Lexime)


Njė ditė pas aksionit policor nė lagjen e trimave nė Kumanovė, Qeveria u ka ndarė 2 milion e 600 mijė euro tre mediave qė ka nėn kontroll Sitel, Kanal 5 dhe Alfa. Tė dhėnat i publikoi Zv/ministri plotėsues i Shoqėrisė Informatike Aleksandar Kiracovski. Ky madje ngriti ēėshtjen nėse kėta media pėr shkak tė parave tė marra nga Qeveria nė mėnyrė tė orkestruar kanė gėnjyer qytetarėt pėr gjendjen nė Kumanovė.

“Si ndodhi qė menjėherė pas ngjarjeve tragjike nė Kumanovė mė 9 Maj, derisa familjet e policėve tė vrarė ishin nė dhimbje, derisa qindra familje mbetėn pa kulm, dhe opinioni i Maqedonisė pyeste veten ēfarė po ndodh, Nikolla Gruevski gjėja e parė qė ka menduar kanė qenė miliona eurot para tė popullit pėr televizionet Sitel, Kanal 5 dhe Alfa. Athua pėr shkak tė kėtyre parave, tre mediat nė mėnyrė tė orkestruar i gėnjyen qytetarėt se dikush pėrgatit destabilizimin e Maqedonisė, edhe pse informacionet mė vonė zbuluan pikėrisht pėrfshirjen e zyrtarėve tė lartė politikė nė kėtė rast”, tha Aleksander Kiracovski, Zėvendėsministėr plotėsues i Shoqėrisė Informatike.

Mė shumė para, ose 930 mijė euro kanė shkuar nė llogaritė e Sitelit dhe Alfės, dhe rreth 820 mijė euro kanė shkuar nė llogari tė Kanal 5.

“Kjo ėshtė arsyeja pse Gruevski nuk dėshiron tė negociojė pėr media objektive. Pėr shkak se Gruevski nuk do tė mund tė porosis kontribute me tė cilat do tė tentojė tė kryejė destabilizim tė Maqedonisė, kur ti teket atij dhe partnerėve tė tij edhe atė tėrė ditėn tė sillet nė televizion”, tha Aleksandar Kiracovski, zėvendėsministėr plotėsues i Shoqėrisė Informatike.

Ndryshe dje Kiracovski publikoi dokumente tė cilat tregonin se Qeveria pėr tre vjet nė llogari tė televizioneve Sitel, Kanal 5 dhe Alfa ka transferuar 13 milionė euro.

Verica Pavllovska/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.