Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Ekslusive: Foto tė ralla Anton Ēeta nė Kėrēovė (FOTO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/2 10:00:00 (2345 Lexime)


Anton Ēetta, lindi nė vitin 1920 nė Gjakovė dhe vdiq nė vitin 1995 nė Prishtinė, ishte shkrimtar, profesor letėrsie e patriot shqiptar, i njohur pėr pajtimin e gjaqeve nė Kosovė.
Nė vitin 1990, profesor Ēetta ėshtė zgjedhur kryetar i Kėshillit Qendror tė Lėvizjes Kombėtare pėr Pajtimin e Gjaqeve.
Duke qenė se gjatė mbledhjes sė folklorit kishte vizituar tė gjitha viset shqiptare, ai kishte fituar respektin dhe dashurinė e popullit.

“Plaku i urtė”, siē i kishte dhėnė epitetin populli, kishte arritur tė pajtonte me mijėra familje tė hasmuara dhe dukuria e keqe e gjakmarrjes pothuajse ishte zhdukur krejtėsisht deri kah mesi i viteve ’90.

Pasi qė Kėrēova ėshtė mu nė qendėr te shqipėris natyrale profesor Ēeta erdhi edhe nė Kėrēovė.
Pėr mė shum dėshmojn kėto foto qė me kujdesin mė tė madh i ka ruajtur aktivisti i mirnjohur nė rethin e kėrēovės Bashkim Ramadani.
Kėshilli i pajtimit te gjaqeve nė Kėrēove viti `91 / `92
Ne foto bashk me Anton Ēetėn pėrveē Bashkim Ramadanit shihen dhe : Iliaz Kadriu, Muadin Bajrami, Medin Emini, Idriz Shabani , Hamit Mehmeti, Hysen Mahmudi ,Musa Demiri dhe shum aktivistė tė tjerė.

Pėr mė tepėr ekslusiv kercova.net ju sjell keta foto:


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.