Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Kasami: E ardhmja e Maqedonisė varet nga shqiptarėt
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/1 18:20:00 (364 Lexime)


“Ne kėrkojmė qė Maqedonia tė ridefinohet si shtet i dy kombeve, shqiptarėve dhe maqedonasve. Ky shtet nuk mund tė ekzistojė mė tej duke i diskriminuar tė tjerėt, vetėm nė interes tė njė etniteti, atij maqedonas”, kėshtu ka deklaruar kryetari i Lėvizjes BESA, Bilall Kasami, nė emisionin “Mejdan”, nė TV Koha.
Kasami mė tej ka theksuar se pa qenė shqiptarėt vendimmarrės, Maqedonia nuk do tė mund tė shpėtojė nga humnera drejt sė cilės ėshtė katandisur. Andaj, sipas tij, ėshtė e domosdoshme njė marrėveshje e re qė do ta ridefinonte kėtė shtet.

“Nuk mund ta ndėrtojnė tė ardhmen e kėtij vendi njerzit me hipoteka. Me rėndėsi nė Lėvizjen BESA ėshtė qė tė bashkėngjiten tė gjithė ata qė dėshirojnė tė bėjnė ndryshime pozitive, njerėz tė pastėr dhe profesionistė qė do ti artikulojnė qartė kėrkesat e shqiptarėve dhe do ti mbrojnė me ēdo kusht interesat e tyre”, ka thėnė ndėr tė tjera Kasami, i cili gjithashtu ėshtė shprehur se drejtėsia nė Maqedoni nuk mund tė jetė selektive dhe shqiptarėt tė shėrbejnė si “fajtor kujdestar” tė procesve tė montuara gjyqėsore sa herė qė Qeverive tė kaluara u janė nevojitur procese tė tilla gjyqėsore pėr ti mbuluar aferat e tyre korruptive dhe kriminale, siē u shpėrfaq edhe nė tė ashtuquajturat “bombat”.

Kasami tha se Maqedonia pas publikimit tė “bombave” ekziston vetėm falė vetėdijes sė lartė qytetare, ngaqė sistemi shtetėror nė Maqedoni ka degraduar deri nė atė masė sa ėshtė i pamundur funkcionimi i kėtij shteti me udhėheqėsin shtetėror tė deritanishėm.

/INA


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.