Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Sport : Shiten biletat e Europianit, tifozėt shqiptarė marrin rreth 29 mijė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/1 12:20:13 (404 Lexime)


UEFA ka mbyllur sot (e hėnė) pėrfundimisht procedurėn e shitjeve tė biletave pėr Kampionatin Europian. Kualifikimi i parė nė histori i Shqipėrisė pėr nė Francė 2016 ka sjell tė njėjtin bum kėrkesash si nė ēdo ndeshje tė kohėve tė fundit tė pėrfaqėsueses sonė.

Nė total, pėr tre ndeshjet e para tė skuadrės kuqezi, janė vėnė nė dispozicion 26.806 bileta ndėrkohė qė kėrkesa e tifozėve shqiptarė nė UEFA pėr kėto tre ndeshje ėshtė mė tepėr se dyfishi, rreth 54.700.

Ndeshja e parė e Shqipėrisė ndaj Zvicrės ėshtė ajo me numrin mė tė madh tė kėrkesave. Kjo ndeshje do tė luhet nė stadiumin e Lilės, “Pier Muro” me njė kapacitet prej 50.000 vendesh dhe Shqipėrisė pėr kėtė ndeshje i takojnė vetėm 5814 bileta, ndėrkohė qė kėrkesat janė mbi 4 herė, rreth 23.200 kėrkesa.

I njėjti fluks ndodh edhe me 2 ndeshjet e tjera edhe pse probabiliteti i sigurimit tė njė bilete ėshtė mė i madh, pėr shkak tė kapaciteteve mė tė mėdhenj tė stadiumeve tė tjerė.

Ndeshja e dytė e Shqipėrisė do tė luhet nė Marsejė me Francėn. Stadiumi “Velodrom” ka njė kapacitet prej 67.000 vendesh dhe si rrjedhojė nė dispozicionin e tifozėve shqiptarė do tė jenė 11.108 bileta, ndėrkohė qė numri i kėrkesave ka shkuar nė rreth 16.600.

Me 1.5 herė mė shumė kėrkesa ėshtė edhe ndeshja e fundit me Rumanine qė do tė luhet nė Lion. “Stad de Lion” ka njė kapacitet prej 59.000 vendesh dhe nė dispozicionin tonė janė 9884 bileta, ndėrkohė qė kėrkesat kanė shkuar nė rreth 14.800.

Top Channel mėson se UEFA ka mbyllur edhe shortin e pėrzgjedhjes sė pėrfituesėve tė biletave, por gjithsecili qė ka aplikuar do tė mėsojė nėse e ka siguruar apo jo biletėn vetėm nė fundin e muajit shkurt. Pėrparėsi nga Federata Shqiptare e Futbollit do tė ketė Klubi i Tifozėve tė Kombėtares i cili ka shkuar nė rreth 1000 tifozė.
/Gazeta-Shqip/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.