Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Lideri i VMRO-DPMNE promovoi punėsimet, Gruevski: Zgjedhjet mė 24 prill, t’i jepet fund krizės(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/1 11:40:04 (345 Lexime)


Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski edhe sot ishte bartės i promovimit tė projekteve qeveritare. Me njė vonesė prej 30 minutave, Gruevski mbėrriti nė takimin pėr rishikimin e zbatimit tė masave tė planit operativ pėr punėsim. Nė kėtė takim partiak, Gruevski kėrkoi llogari nga funksionarėt e partisė sė tij qė tė japin hollėsi pėr projektet pėr punėsim qė po realizohen nga Agjencia pėr Punėsim.

Por pas lėshimit tė sallės ai foli edhe pėr zgjedhjet e 24 prillit, por nė njė deklaratė tė dhėnė vetėm pėr televizionin “Sitel”. I pyetur se a do tė arrihet qė me 24 prill tė ketė zgjedhje fer dhe demokratike, lideri i VMRO-DPMNE-sė theksoi se duhet dhe do tja dalin qė tė ketė zgjedhje tė lira dhe demokratike, pas sė cilės do ti jepet fund krizės politike. Sipas tij, kjo krizė ka ndikime negative edhe nė pjesėn e ekonomisė dhe nė aspiratat euroatlantike tė vendit. Gruevski shtoi se duhet ti jepet fund diēkaje qė po dėmton gjithė qytetarėt.

Ndėrkohė, gjatė shqyrtimit tė 28 masave aktive pėr punėsim nga Agjencia pėr Punėsim, ish-kryeministri Gruevski tha se gjatė mandatit tė tij ėshtė bėrė shumė nė sferėn e punėsimeve tė reja.

“Pėr ne punėsimi ėshtė nė krye tė prioriteteve tona, deri tash kemi njė sukses serioz, kemi hapur mbi 150, 000 vende tė punės nėpėrmjet aktiviteteve dhe masave tė ndryshme. Pjesė e madhe e kėtyre punėsimeve kanė qenė investimet e huaja. Por edhe njė pjesė tė rėndėsishme tė kėtij suksesi ka Agjencia pėr Punėsim”, tha ai.

Zėvendėskryeministri dhe ministri i financave, Zoran Stavrevski theksoi se me masat aktive janė krijuar 34 mijė vende pune, si dhe 13 mijė vende tė reja pune pėrmes projektit “Maqedonia punėson”.

Sipas tij, nė Maqedoni, tani ka mbi 710 mijė tė punėsuar, derisa nė vitin 2005 ky numėr ishte rreth 560 mijė tė punėsuar. Stavrevski nėnvizoi se pėrqindja e papunėsisė ėshtė zvogėluar nė nivel rekord prej 25.5%.

Pėrgatiti: Bajram Memeti/Tv21/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.