Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Emigrantėt nuk janė vetėm numėr, Maqedonia e pa pėrgaditur pėr ti pranuar ata(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/30 12:06:43 (347 Lexime)


Maqedonia nuk ėshtė e pėrgatitur pėr tė pranuar refugjatėt, pasi qė me kushtet e kampeve qė ka mund tė shėrbej vetėm si njė korridor drejt Evropės, ky ishte opinioni i debatuesve nė diskutimin e sotėm.
Aktivisti Kastriot Rexhepi nga shoqata Nuun thotė se kampet janė tė rregulluara pėr tė mbajtur refugjatėt pėr njė periudhė tė caktuar, dhe kurdoherė qė ndodhė qė ato tė mbeten mė gjatė, krijohet njė panik edhe tek refugjatėt por edhe tek mirėmbajtėsit e kampeve.

“Ndodhė qė, pėr periudha tė caktuara kufiri tė mbyllet, pėr shkak tė koordinimeve me shtetet tjera, qė gjithashtu i mbyllin, kėshtu qė emigrantėt duhet tė rrinė periudha mė tė gjata nė kampe. Kjo gjė sjellė vėshtirėsi si pėr ti shėrbyer ata, gjithashtu sjell edhe njė pasiguri tek ata se a do tė mund tė vazhdojnė rrugėtimin e tyre apo do tė mbesin aty”, tha Rexhepi.

Vlladimir Pivovarov thotė se Bashkimi Evropian duhet tė marrė vendime tė shpejta dhe precize, dhe Maqedonia si shtet-kandidat duhet t’i realizojė kėrkesat e tyre, ndėrsa thekson se Maqedonia ėshtė para njė testi tė vėrtetė me sfidat me tė cilat po ballafaqohet.

“Problem serioz do tė jetė sikur ky numėr tė jetė mė i madh nė Republikėn e Maqedonisė. Nėse kjo ndodhė, Maqedonia do tė duhet tė bėjė njė projektim, besoj qė shėrbimet e caktuara punojnė nė atė drejtim, se sa do tė ketė mundėsi dhe kapacitet tė kujdeset mė tė vėrtetė pėr kėta refugjatė”, tha Pivovarov.

Nė debat u pėrfshinė edhe pjesėtarė tė medias qė kanė ndjekur ēėshtjen e refugjatėve. Disa nga ta mendojnė se vendi nuk ishte e pėrgatitur pėr tu ballafaquar me krizėn e refugjatėve kur kriza filloi para disa viteve.

Pėrgatiti: Bajram Memeti/Tv21/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.