Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Si ta shėroni fytin pėr vetėm njė ditė?
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/28 18:37:25 (536 Lexime)


Edhe njė reēetė e vėrtetuar, e thjeshtė dhe mjaft efikase e cila vjen nga mjeksia tradicionale ruse. Ja se si nė mėnyrė efikase tė luftoni anginėn ose ndezjen e bajameve pėr vetėm 24 orė.

Pėrgatisni kėtė lėng duke pėrdorė njė panxhar tė kuq dhe uthull alkoolike 9%.

Panxhari duhet tė coptohet nė copėza tė imta. Nė 250 gram panxhar shtohet 1 lugė supe nga uthulla, nė 500 gram – dy lugė supe nga uthulla e kėshtu me rradhė..

Pėrzieni pėrbėrsit dhe lėreni tė qėndrojnė pėr 15 – 20 minuta. Pastaj pėrbėrjen e fituar duhet ta filtroni ashtu qė tė merrni vetėm lėngun i cili fitohet kurse pjesėn tjetėr tė mbetur ta hidhni.


Nė ēdo 2-3 orė duhet tė shpėrlani fytin (gargara) ose edhe ta pini lėngun pėr efekt mė tė mirė.

Nė kėtė mėnyrė panxhari do ti shėrojė tė gjitha ndezjet e fytit.

/Femina.al/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.