Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Ja si u dogj Kobra City (Video)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/28 8:03:43 (515 Lexime)


Njė rojtar i lokalit nė pronėsi tė valltares Donjeta Kasumi- Kallashi rrėfen pėr sulmin e sotėm.

Uran Badallaj, njė nga rojat e valltares Donjeta Kasumi- Kallashi, nė njė bisedė ekskluzive pėr KALLXO.com ka rrėfyer pėr sulmin dhe djegien e lokalit “Kobra City” sot nė orėt e hershme tė mėngjesit.

“Rreth orės 4 tė mėngjesit dy vetė tė maskuar e tė armatosur kanė hy nė lokal dhe na kanė sulmuar me kondakė tė revoleve”, rrėfen Badallaj.

Pas rrahjes Badallaj tregon se ėshtė lidhur nga sulmuesit tė cilėt tė lidhur e kanė nxjerrė jashtė objektit.


“Kur kemi dalė jashtė kemi pa se jashtė kanė qenė rreth 20 vetė tė armatosur me kallashė”, rrėfen ai.

Rrahja kishte vazhduar edhe jashtė ku Badallaj thotė se u rrah me kondak tė automatikut dhe shkopinj druri.

“Masi ma kanė hupė vetėdijen mė kanė pre me thikė”, thotė Badallaj.

I pėrgjakur Badallaj kishte parė sulmuesit tek e digjni lokalin me benzinė.

“E kanė pas njė kantė tė bardhė dhe me tė e kanė djegė lokalin”, thotė ai.

Rojtari i lokalit thotė se nuk ka arritur ta identifikojė se kush ishin sulmuesit ndėrsa ka njė pėrgjigje interesante kur pyetet a i ka njohur

“Me e ditė, ata nuk ekzistojnė”, thotė ai.

Sot nė mėngjes, policia njoftoi se sulmues tė panjohur kishin sulmuar punėtorė tė “Kobra City” dhe i kishin vėnė flakėn lokalit.

Sulmuesit, sipas policisė, pasi i kanė rrahur menaxherėt dhe punėtorėt e lokalit i kanė lidhur me zinxhirė e mė pas i kanė vėnė flakėn lokalit.

Punėtorėt e ‘Kobra City’ lokalit nė pronėsi tė valltares Donjeta Kasumi disa herė janė pėrballur me ligjin pėrfshirė rrahje masive nė Prizren.

Lokali pėr herėn e fundit ishte bastisur nga policia nė shtator tė vitit tė kaluar ndėrsa eprorė tė policisė e kishin quajtur kėtė lokal si problematik pėr Prizrenin.
/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.