Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme :  Qatar Airways planifikon vendosjen e fluturimit mė tė gjatė nė botė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/27 12:59:41 (376 Lexime)


Aviokompania Qatar Airways ėshtė e gatshme qė tė vendos fluturimin mė tė gjatė tė pasagjerėve nė botė. Aviokompania e Katarit planifikon qė tė vendos linjė permanente nė relacionin prej Dohas e deri nė Auckland, raporton Anadolu Agency (AA).

Nėse linja e re vendoset, fluturimi do tė jetė 14.538 kilometra i gjatė dhe do tė zgjasė 18 orė e 34 minuta. Koha e udhėtimit tė fluturimit mė tė gjatė deri tani Dallas-Sydney e kompanisė Qantas, do tė jetė mė e gjatė pėr dy orė. Ky udhėtim zgjat 16 orė e 55 minuta, ndėrsa ėshtė i gjatė 13.804 kilometra.

Fluturimi mė i gjatė i aviokompanisė Qantas do tė vlejė 31 mars pėr kur nga Emirates paralajmėruan vendosjen e linjės sė re Dubai – Panama City, i cili do tė zgjasė 17 orė e 41 minuta.

Por, linja e paralajmėruar e Qatar Airways do tė thyej edhe kėtė rekord. Kompania Singapur Airlines po ashtu tregoi interes qė deri nė vitin 2018, sėrish tė vendos fluturim tė drejtpėrdrejt nga Sigapori pėr nė New York, me ē’rast sėrish do tė bėhet rekord.

Kjo linjė ajrore deri nė vitin 2013, kur edhe u hoq, zgjati 18 orė e 50 minuta, ndėrsa gjatėsia e ishte 15.345 kilometra. Konfirmimi pėr planet e Qatar Airways erdhi gjatė javės sė kaluar nga drejtori ekzekutiv i kompanisė Akbar Al Baker gjatė “Air Show” nė Bahrein.

Ai theksoi se dėshiron tė vendos fluturime ultra tė gjata pėr Auckland dhe Santiago./Portalb/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.