Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Taseva: Korrupsioni nė nė rritje e sipėr(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/27 12:12:29 (406 Lexime)


Korrupsioni shėnon rritje nė vend. Institucionet janė tė pafuqishme tė ballafaqohen me tė. Kėtė e tregoi hulumtimi i fundit i matjes sė korrupsionit nė Maqedoni. Gjyqėsori, politika si dhe institucionet shtetėrore janė ndėr mė tė korruptuarat. Sipas Slagjana Tasevės nga Transparencė International, shqetėsues ėshtė fakti qė gjykatat dhe Institucionet veprojnė nė mėnyrė selektive.

“Njė problem i madh ėshtė joefikasiteti i sistemit gjyqėsor dhe jo vetėm i gjyqėsorit si i tillė. Ne jemi ballafaquar me joefikasitet tė jashtėzakonshėm dhe njė lloj “robėrimi” tė Prokurorit publik, i cili ėshtė pėrgjegjės pėr realizimin e hetimeve, qė ata tė arrijnė nė gjykatė. Nė shtete tė tjera, gjykata nuk bėn dallim nė mes tė njerėzve, tė gjithė janė tė barabartė dhe tė gjithė janė njėsoj para ligjit dhe drejtėsisė, ndėrsa para drejtėsisė nė vendin tonė nuk jemi tė gjithė tė barabartė, disa janė tė paprekshėm”, deklaroi Sllagjana Taseva, Transparency International Macedonia.

Nė listėn e 168 vendeve mė tė korruptuara, Maqedonia ėshtė nė vendin e 66-tė, me 42 pikė ose tre mė pak se vitin e kaluar. Nė rajon, Sllovenia ėshtė nė vendin e 35-tė, Kroacia e 50-ta, Greqia-58-ta, Mali i Zi nė vendin 61, ndėrsa mė keq se Maqedonia janė Bullgaria, nė vendin 69, Serbia- nė vendin 71, Bosnja dhe Hercegovina e 76-ta, Shqipėria e 88-ta dhe Kosova nė vendin 103-tė.

Verica Pavllovska/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.