Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Ekspertėt e huaj pėrfshihen nė pastrimin e listės zgjedhore (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/27 12:04:46 (393 Lexime)


Lėvizje nė drejtim tė pastrimit tė listės zgjedhore. Njė ekspert i Fondacionit Ndėrkombėtar tė Sistemeve Zgjedhore (IFES) tashmė ndodhet nė Maqedoni dhe ka bashkėpunuar me katėr ekspertėt e zgjedhur nga partitė politike dhe anėtarėt e KSHZ-sė pėr hartimin e planit operativ pėr aktivitetet e kryqėzimit tė tė dhėnave nga dhjetė institucione.

Ekspertėt kanė vėnė kontakt me tė gjitha dhjetė Institucionet, tė dhėnat e tė cilėve do tė kryqėzohen dhe verifikohen nga KSHZ-ja. Nė kuadėr tė kėtij plani, nga KSHZ-ja thanė se do tė angazhohen tre grupe ekspertėsh, dy vendas dhe njė grup ekspertėsh ndėrkombėtar nga IFES.

Grupet do tė punojnė nė mėnyrė tė pavarur nga njėri-tjetri dhe nė fund do tė krahasojnė rezultatet e tyre. KSHZ-ja ditė mė parė gjithashtu njoftoi se Fondacioni IFES do tė sigurojė softuerin e nevojshėm pėr kryqėzimin e kėtyre tė dhėnave.

Gjersa grupet e punės vazhdojnė bisedimet pėr tė konsoliduar qėndrimet e tyre rreth metodologjisė sė pastrimit tė listės zgjedhore nga BDI thanė pėr Alsat se janė kundėr kėrkesės sė LSDM-sė pėr kontroll tė plotė nė terren sepse sipas tyre kjo metodė pėrveē qė merr shumė kohė paraqet rrezik qė qytetarėt qė jetojnė jashtė vendit tė humbin tė drejtėn e tyre tė votimit.

Javė mė parė, VMRO-DPMNE-ja dhe BDI-ja pranuan tė plotė metodologjinė e propozuar nga KSHZ-ja pėr pastrimin e listės zgjedhore dhe mė vonė atyre ju bashkua edhe PDSH-ja ndėrkaq LSDM-ja nuk heq dorė nga kontrolli i plotė nė terren.

Fatlume Dervishi/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.