Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Raport tremujor pėr cilėsinė e debatit nė Kuvend (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/27 12:01:28 (375 Lexime)


Kthimi i opozitės nė Kuvend ka shtuar numrin e diskutimeve. Sipas tė dhėnave tė hulumtimit tė realizuar nga ‘Instituti pėr demokraci’ nė kuadėr tė projekti Kuvendi nė llupė gjatė tre muajve tė fundit 94% tė diskutimeve e kanė bėrė deputetėt e pėrkatėsisė maqedonase 4% shqiptare dhe 2% tė pėrkatėsive tė tjera. Nė bazė tė zonave prej nga vijnė deputetėt, ata tė njėsisė sė katėrt zgjedhore kanė qenė mė tė zėshėm, ndėrsa nga njėsia e gjashtė zgjedhore, ku numri mė i madh i deputetėve janė shqiptarė kanė diskutuar shumė pak.

“Nėse e shohim pasqyrėn e kuvendim edhe gjatė kėsaj periudhe kemi rritjet interaksionit, rėnie tė kualitet tė argumenteve dhe mbyllje tė deputetėve pėr ndryshim tė qėndrimeve, ku vetėm mė tre raste deputete e kanė ndryshuar qėndrimin e tyre. Gjatė kėsaj periudhe kemi edhe rritje tė intezitete tė replikave dhe kundėr replikave me ēka kemi edhe ulje tė nivelit tė diskutimit pasi qė deputete kanė mė pakė kohė pėr tė treguar argumentet e tyre”, deklaroi Jane Dimeski, institute pėr demokraci.

/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.