Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Emocionuese: Kthimi i skllavit nė shtėpi pas 22 vjetesh (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/27 10:03:34 (464 Lexime)


Njė njeri kishte shpėrthyer nga emocionet, pasi ėshtė kthyer nė shtėpi tek familja e tij 22 vjet mė pas.

Kur ishte i ri, Myint Naing u mashtrua nga njė anije peshkimi duke i thėnė se ai kurrė mė nuk do ta shoh familjen e tij.

Kur ai u kthye pėrfundimisht nė shtėpi nė vendlindjen e tij Mianmar, emocionet ishin tė papėrmbajtura pėr nėnėn e tij, madje edhe i ra tė fikėt.

Mjerisht historia e Myint nuk ėshtė e mirė. Nė vitin 1993 njė agjent i premtoi atij njė punė nė Tajlandė qė do t’i mundėsonte atij tė ushqej familjen, transmeton Klan Kosova.


Ai u gėnjye dhe e dėrguan nė njė cep tė largėt tė Indonezisė pėr tu marrė me peshkim.

Ai punonte aty 24 orė nė ditė madje kishte sasi tė vogla tė ushqimit dhe tė ujit.

Kur ai luti kapitenin e tij ta lėrė tė shkojė nė shtėpi, ai u lidh me zinxhirė nė anije dhe e lanė aty pėr tė vdekur.

Ai u arratis dy hėrė por nuk ia arriti.

Liria e tij erdhi pasi Associated Press ekspozoi se mijėra skllevėr tė peshkimit do tė lirohen.

/portalb
Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.