Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia :  Qytetarėt preken nga virusi i stomakut, shkak temperaturat e ndryshueshme (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/26 11:07:56 (385 Lexime)


Njė virus jo tipik stomaku pėr kėtė periudhė tė vitit po i krijon probleme qytetarėve. Ambulancat nė kryeqytet po mbushen me pacientė tė cilėt kėrkojnė ndihmė pėr shkak tė dhimbjeve nė stomak, por edhe viruseve qė shkaktojnė simptoma tė ftohjes. Mjekėt thonė se viruset e stomakut nuk janė tipike pėr kėtė periudhė tė dimrit dhe me siguri janė si pasojė e kushteve aktuale tė motit.

"Ka viruse, ka viruse stomaku me diarre, me temperatura dhe viruse qė nuk janė grip, por janė si ftohje, me kollitje dhe temperaturė. Moti nuk ėshtė ashtu siē duhet tė jetė nė dimėr. Kishim temperatura tė larta si nė periudhėn pranverė-verė, qė kontribuojnė nė paraqitjen e kėtyre viruseve, pastaj kishte temperatura shumė tė ulėta dhe mendoj se kjo ėshtė arsyeja", deklaroi Novica Mitanovska, Poliklinika Bit Pazar.

Gripi qė nė kėtė periudhė ka marr hov ėshtė aktual nė Tetovė, Kumanovė dhe Prilep. Mjekėt kėshillojnė qytetarėt tė cilėt ballafaqohen me viruset e stomakut t'i pėrmbahen dietės. Po ashtu kėshillohen qytetarėt tė mbajnė higjienėn personale, tė lėvizin nė vende ku ka ajėr tė pastėr, tė pinė shumė lėngje, tė konsumojnė ushqim tė shėndetshėm dhe vitamina tė cilėt do ta pėrforcojnė imunitetin e tyre.

Bojana Simonoviq/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.