Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri :  Tensionet politike, njė tjetėr zyrtar amerikan do tė vizitojė Prishtinėn(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/23 12:38:17 (416 Lexime)


Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė vendosur tė dėrgojnė edhe njė diplomat nė Prishtinė pėr tė kėrkuar kthimin e normalitetit nė institucionet e Kosovės dhe pėr tė rikonfirmuar mbėshtetjen e Shtėpisė sė Bardhė pėr lidershipin e Prishtinės zyrtare.

Top Channel ka mėsuar nga burime pranė institucioneve tė Kosovės, se mė 26 janar Prishtinėn do ta vizitojė ndihmėsi i Sekretarit amerikan tė Shtetit pėr ēėshtjet Europiane dhe Euroaziatike, Hoyt Brian Yee.

Sipas tė njėjtave burime, zyrtari i lartė i Departamentit Amerikan tė Shtetit deri tani ka konfirmuar takimet me pėrfaqėsuesit e Qeverisė, kryeministrin Isa Mustafa dhe zėvendėskryeministrin dhe ministrin e Punėve tė Jashtme, Hashim Thaēi.

Gjatė qėndrimit nė Prishtinė, Brian Yee pritet tė pėrsėrisė qėndrimet e Sekretarit John Kerry, se Shtetet e Bashkuara do tė vazhdojnė ndihmėn pėr forcimin e subjektivitetit ndėrkombėtar dhe thellimin e bashkėpunimit bilateral me Kosovėn.

Ai mėsohet se po ashtu do tė pėrsėrisė kėrkesat e Shtėpisė sė Bardhė pėr uljen e tensioneve politike dhe pėr kthimin e opozitės nė institucione, duke kėrkuar qė tė mos tė pėrsėriten skenat me gaz lotsjellės nė Kuvendin e Kosovės.

Tė njėjtat burime i kanė thėnė Top Channel se diplomati amerikan do tė pėrsėrisė kėrkesėn qė Kosova tė vazhdojė dialogun me Serbinė dhe tė zbatojė marrėveshjet e arritura nė dialog.

Vizita e diplomatit amerikan nė Prishtinė do tė ndodhė vetėm njė ditė para se ministri i Jashtėm, Hashim Thaēi tė udhėtoi drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

/ Top Channel/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.