Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : BDI bart mbi vete mallkimin e lotėve tė fėmijėve varfanjak ! (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/21 18:14:54 (442 Lexime)


Nė emisionin “Rruga e re” me Muhamed Zeqirin, qė transmetohet nė Televizionin SHENJA, i ftuar ėshtė publicisti Kim Mehmeti.

Nė fillim tė emisionit, Mehmeti tha se Maqedonia nuk ėshtė njė shtet normal, pasi bėhet fjalė pėr njė shtet njėpartiak, sepse sipas tij, partitė shqiptare janė nė fakt degė shqiptare tė VMRO-DPMNE-sė. Ai tha se nė Maqedoni, partia ėshtė mbi ligjin, dhe ligji vlen vetėm pėr ata qė nuk janė me VMRO-nė dhe me BDI-nė.


Mehmeti tha se para perėndimorėve, pėrfaqėsuesit e BDI-sė janė tė sjellshėm, gjė qė sjell deri te keqinformimi i perėndimorėve. Mehmeti gjithashtu tha se nė ēdo mundėsi qė kanė, pėrfaqėsuesit e BDI-sė shpifin ndaj tė gjithė atyre qė mendojnė ndryshe, duke i akuzuar si islamistė dhe tė rrezikshėm pėr perėndimin.

Mehmeti gjithashtu tha se njė pjesė e faktorit ndėrkombėtar, e flijon demokracinė nė llogari tė stabilitetit. Mehmeti theksoi se shqiptarėt e Maqedonisė duhet t’u thonė qartė edhe perėndimorėve se pėrfaqėsuesit politik nuk janė ata qė realisht pėrmbushin kushtet evropiane, pasi sipas tij, nuk ėshtė kusht dhe kriter evropian as hajnia, e as partizimi i institucioneve. /SHENJA/

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.