Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Presidenti amerikan nuk shkon askund pa kėtė ēantė: Ja se ēfarė fsheh ajo (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/21 12:38:55 (484 Lexime)


I ashtuquajturi “nuclear Football” ėshtė njė ēantė e zezė lėkure qė pėrmban artikuj top-sekret, tė afta pėr tė lejuar presidentin amerikan tė autorizojė njė sulm bėrthamor, ndėrsa gjendet larg nga qendrat komanduese fikse, tė tilla si “Situation Room” apo Shtėpia e Bardhė.
Zyrtarisht referuar si “ēanta emergjente e presidentit”, kjo ēantė ėshtė ajo qė bartet nga njėri prej pesė ndihmėsve ushtarakė dhe ėshtė gjithmonė “shumė afėr” komandantit tė pėrgjithshėm, nė rast nevoje.

Sipas Bill Gulley, ish-drejtor i Zyrės Ushtarake tė Shtėpisė sė Bardhė, kjo ēantė nuk pėrmban njė “pullė tė kuqe” por katėr gjėra tė tjera:

njė libėr 75-faqesh rreth opsioneve tė sulmeve bėrthamore, i shtypur nė ngjyrė tė zezė dhe tė kuqe
njė libėr tjetėr i zi me njė listė tė vendeve tė klasifikuara pėr strehim tė Presidentit
njė dosje qė pėrmban 10 faqe tė udhėzimeve se si tė veprohet me Sistemit Emergjent tė Transmetimit (ESD)
njė kartė indeksi me kode tė vlefshme.
Gjithashtu shtohet se ndonjėherė njė antenė mund tė shihet jashtė ēantės, gjė qė sugjeron se mund tė ketė pajisje komunikimi brenda.

“Bagazhi vdekjeprurės” pėr herė tė parė u shfaq gjatė administratės Kennedy, menjėherė pas krizės kubane tė raketave nė vitin 1962./Lajminet/Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.