Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Shpėrbėrja e Kuvendit , Petkovski: Vendimi pėr zgjedhjet mund tė ndryshojė(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/21 11:30:20 (429 Lexime)


Kuvendi mund tė ndryshojė vendimin e tij pėr shpėrbėrje me 24 shkurt, pasi qė njė vendim i kėtillė ėshtė politik. Kėshtu vlerėsojnė ish Kryetarėt e Kuvendit, Stojan Andov dhe Tito Petkovski. Sipas Petkovskit duke pasur parasysh se kuvendi ėshtė institucioni ligjvėnės, i njėjti me shumė lehtėsi mund tė ndryshojė edhe qėndrimet e tij gjė qė nė kėtė situatė ėshtė e mundshme. Ndėrsa pėr Andovin vetė lėnia e hapėsirės prej njė muaj pėr shpėrbėrjen e tij tregon se ka mundėsi qė ndryshojnė vendimet qoftė tė opozitės po ashtu tė partive nė pushtet qė vendosėn pėr shpėrbėrjen e Kuvendit

“Nė realitet me njė vendim tė kėtillė janė dhėnė dy mundėsi. E para ėshtė qė shumica qė e ka dhėnė kėtė vendim qė deri me datė 24 shkurt tė mendohet dhe ndryshojė kėtė vendim dhe nėse merren vesh tė sjellin vendim tjetėr, pra kjo vlen nėse anulohen zgjedhjet, nėse nuk kemi ndonjė marrėveshje, atėherė do tė duhet qė tė mendohet qė opozita tė merr njė vendim se a do tė merr pjesė nė zgjedhje dhe pėr kėtė rast opozita e ka marr njė vendim qė tė qėndroj nė qeveri deri me 24 shkurt”, deklaroi Stojan Andov,ish deputet.

“Nėse kuvendi mundi qė tė sjell njė vendim pėr vetėshpėrbėrje njė apo dy orė para caktimit tė seancės, pse nė njė situatė normale tė mos sjell njė vendim pėr prolongim tė zgjedhjeve ose vetė tė ndryshon vendimin e saj pėr prolongimin e zgjedhjeve tė 24 prillit. Pra njė situatė e kėtillė vlen deri me 24 shkurtė pas kėsaj parlamenti shpėrndahet dhe nuk funksionon si i tillė”, tha Tito Petkovski, ish deputet.

Sipas ish Kryetarėve tė Kuvendit situata politike nė vend ėshtė duke u varur nga qėndrimet bashkėsisė ndėrkombėtare dhe garancitė e tyre pėr plotėsimin e marrėveshjes sė Pėrzhinos dhe garantimit tė zgjedhjeve tė lira dhe demokratike.

Senat Zylbehari/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.