Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Orav: Tė gjithė ne ndėrmjetėsuesit ndihemi tė kėrcėnuar(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/20 11:09:00 (453 Lexime)


Ambasadori i BE-sė nė Shku, Orav tha se pėrfaqėsuesit evropian ndihen tė kėrcėnuar, pavarėsisht se ia duan tė mirėn Maqedonisė dhe mundohen tė zgjidhin krizėn qė ka mbėrthyer vendin. Nė njė paraqitje nė kuvend, Orav theksoi se nė vend ka filluar njė fushatė negative mediatike kundėr ndėrmjetėsuesve evropian, respektivisht komisinerit Han, ekspertit belg nė bisedimet e grupeve tė punės Piter Vanhojte, si dhe delegacionit tė BE-sė, gjė qė siē tha ai i ka shtyrė tė gjė tė rrisin edhe masat e sigurisė.

“Pėr sa i pėrket ndėrmjetėsimit, mendoj se deputetėt dhe qytetarėt do tė lumturoheshin qė kjo tė bėhej pa dialog, nėse do t’ia dilnim pa ndėrmjetėsim dhe dialog politik. Fatkeqėsisht skenat e 24 dhjetorit tė 2012-ės nuk ishin tė mundshme, dhe u nevojit ndėrmjetėsim. Ne jemi kėtu, ju ndihmojmė para sė gjithash se ju jeni vendi kandidat, dhe ne duam qė gjėrat tė kthehen nė binarėt e duhur. Por ka edhe gjėra negative sigurisht. Ka shumė fushata metiatike kundėr atyre qė ndėrmjetėsojnė, vijnė nga anė tė ndryshme, kundėr komisionarit, kundėr anėtarėve tė parlamentit evropian, kundėr ndėrmjetėsit Vanhute, kundėr delegacionit tė BE-sė. Dhe disa herė, kėto fushata mediatike kanė rezultuar me kėrcėnime konkrete, do tė thotė se nė disa raste ne kemi rritur edhe sigurimin”, deklaroi Aivo Orav, Ambasador i BE-sė.

Megjithatė mė vonė Orav ndryshoi qėndrim dhe tha se ishte keqkuptuar. Sipas tij ndėrmjetėsimi ishte i vėshtirė dhe nuk bėhej fjalė pėr kėrcėnime.

“Mė vjen keq qė po shkruaja nė telefonin tim por sapo u informava se mediat raportojnė se Bashkimi Evropian ėshtė nėn kėrcėnim kėtu nė shtet. Ky nuk ishte mesazhi im. Unė dėshiroj tė shpjegoj se sa e vėshtirė ėshtė tė ndėrmjetėsohen situata nė kėtė mėnyrė. Sepse nė momente tė caktuara ata qė janė nė mes sikur ne, nėse njėra palė ose tjetra nuk ėshtė e lumtur atėherė dikush duhet tė fajėsohet dhe kėtė e kemi parė disa herė”, tha Aivo Orav, Ambasador i BE-sė.

Alsat kėrkoi qėndrim edhe nga Ministria e Brendshme nėse delegacioni i Bashkimit Evropian nė Shkup ka kėrkuar masa tė reja pėr shtrėngim e masave tė sigurisė ndaj zyrtarėve evropian, megjithatė nuk morėm pėrgjigje.

Semra Musai/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.