Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : EKSKLUZIVE: Banori i Sarajit ua thotė nė sy, BDI mė kėrkoi para pėr punėsim(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/20 10:51:40 (534 Lexime)


Vizita e sotme e ministrave dhe deputetėve tė BDI-sė nė Komunėn e Sarajit mori kahje tė papritur nė momentin qė njė qytetar i kėsaj komune, filloi tė akuzojė partinė e Ahmetit se i ka kėrkuar ryshfet prej 5000 eurosh pėr punėsim nė institucione publike.

As forca e pėrdorur nga sigurimi i ministrave tė BDI-sė nuk e ndaloi qytetarin e revoltuar pėr tė shprehur hallin e tij. Gjithēka filloi me vizitėn e funksionarėve tė BDI-sė, Ministrit tė Arsimit Abdilaqim Ademi, Ministrit tė Ekonomisė Bekim Neziri dhe deputetit Artan Grubi, tek kryetari i komunės sė Sarajit Bekim Murati. Vizita e tyre mori kahje tė papritur nė momentin kur njė qytetar i revoltuar i akuzoi funksionarėt se pėrfaqėsues tė partisė sė tyre i kanė kėrkuar shuma tė majme parash pėr punėsim nė institucione shtetėrore.

Sigurimi i funksionarėve tė BDI-sė tentoi qė me pėrdorimin e forcės tė largojė qytetarin nga vendngjarja dhe t’ia mbyllė gojėn, nė kuptimin tekstual tė fjalės.

Megjithatė, asgjė nuk e ndalonte qytetarin Ali Jusufi, pėr t’ua thėnė nė sy atė qė kishte pėr tu thėnė funksionarėve tė BDI-sė.
Derisa sigurimi u merrte me qytetarin e revoltuar, funksionarėt e BDI-sė me shpejtėsi u larguan nga vendngjarja.

Pas uljes sė tensioneve, ekipi i televizionit Shenja i zgjati mikrofonin qytetarit tė revoltuar tė Sarajit pėr t’ia dėgjuar hallin. Nga stresi i tepėrt, ai u prononcua nė gjuhėn maqedonase.

“Kjo kushton 70.000 euro, nuk e dijė as kush e paguan, ndėrsa fėmijėt tanė nuk kanė as fletore, pėr tė shkuar nė shkollė, as rrugė. Ja tani do ta shohim, nė fshatin tonė, katėr fshatra kalojnė aty, kalojnė nėpėr baltė tė thellė, shkojnė nė shkollė. Nėpėr shkollat tona nuk as fletore as asgjė, tė gjitha vetė i paguajmė, kėtė e din edhe kryetari i Komunės. 15 kėrkesa i kemi. Tani para vitit tė ri gjithandej kishte punėsimi, asnjė nuk u punėsua kėtu, qoftė nė “Ujėsjellėsin”, qoftė nė “Higjiena Komunale”. Tani do tė shkojmė, tė jeni prezent dhe ta shihni se ēfarė ka bėrė kreu i Komunės. Po, po, po kėrkojnė. Jo vetėm mua, 170 persona, asnjė i punėsuar. Kėtu shihet qartė. Nė secilin konkurs qė ėshtė hapur nė Komunėn time, kemi konkurruar. Njė nga familja ime nga 2002 deri mė sot, asnjė nuk ėshtė punėsuar, asnjė. 3000 euro, 5000 euro, 2000 euro, secilit i kanė marrė. Nuk jam vetėm unė, ja edhe zotėriu le t’ju tregojė. Nuk zgjedhin kėtu kush ēfarė, vetėm shikojnė interesin e vet. 70.000 euro kushton kjo. Njė familje 11 anėtarė, nuk kanė bukė pėr tė ngrėnė, nuk kanė ēati mbi kokė. Pyesni kryetarin e Komunės ose ministrin, kur sė fundi kanė qenė nė Gėrēec? Asnjėherė!”, tha Ali Jusufi.

Frustrimi i banorėve tė Sarajit ėshtė reagim pėr shkak tė vendimit tė komunės pėr tė ndėrtuar sheshin nė Saraj, nė kohėn kur pjesa mė e madhe e banorėve pėrballen me probleme elementare infrastrukturore dhe ekzistenciale.

Adrian Kerimi /SHENJA/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.