Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Shenjat ēarjes sė lėkurės (striat) dhe largimi i tyre
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/19 16:34:09 (647 Lexime)


Shumė gra pas shtatzėnisė mbeten me shenja nė lėkurė. Pėr tė kuptuar pse kjo ndodh, nė njė studim, shkencėtarėt nga kompania e gjenetikės personale testuan 33,930 njerėz, 4,967 prej tė cilėve ishin gra qė kishin fituar shenja serioze nė lėkurė pas lindjes. Ata zbuluan se katėr gjene tė veēanta: ELN,SRPX,HMC1 dhe TMEM18, rrisin rrezikun e krijimit tė kėtyre shenjave. Sidomos gjeni ELN (pėrndryshe gjeni elastik) rrit me sė shumti gjasat e krijimit tė shenjave tė shtatzėnisė.


Edhe pse parandalimi i krijimit tė shenjave pas lindjes ėshtė i pamundur nėse ADN-ja juaj pėrmban kėto gjene, eksitojnė metoda qė ndihmojnė nė largimin e kėtyre shenjave pas krijimit tė tyre.

Microdermabrasioni

Kjo procedurė pėrdorė kristalin gėrryes nė lėkurė, duke larguar shtesat sipėrfaqėsore tė lėkurės dhe stimuluar rritjen e lėkurės sė re, mė elastike. Nevojiten vetėm 5 trajtime me microdermabrasion pėr largimin e plotė tė shenjave tė lindjes, transmeton doctoroz.com.

Trajtimi me laser

Trajtimi me laser ėshtė terapi qė stimulon rritjen e elasticitetit, rrit numrin kolagjenit nė lėkurė dhe stimulon prodhimin e melaninės. Trajtimi me laser ėshtė mė efektiv nė trajtimin e shenjave tė vjetra, mirėpo duhet tė dini qė mund tė shkaktojė ndryshime nė pigmentin e lėkurės duke krijuar shenja mė tė errėta tek pacientėt me natyrė tė errėt.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.