Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Si tė ēelni ngjyrėn e flokėve nė mėnyrė natyrore
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/18 21:48:21 (1338 Lexime)


Limoni dhe kamomili ndikojnė mė sė miri me ndihmėn e diellit, kanella mund t’i ēelė flokėt, madje pėr tri nuanca, e mjalti pėrmban peroksid hidrogjeni, ndaj kombinojeni me vaj ulliri!

Limoni
Trajtimi mė i njohur natyror pėr ēeljen e flokėve ėshtė me lėngun e limonit. Pėrziejeni lėngun taze tė kulluar nga limoni me ujė tė ngrohtė nė masėn 1:1. Pėrzierjen qiteni nė flokė, e lini tė veprojė 10-15 minuta dhe flokėt lėrini tė thahen nė diell. Dielli ėshtė shumė me rėndėsi, ngase e forcon veprimin e limonit. Por, shpėlarja e flokėve me limon mund t’i dobėsojė ata, ndaj kėtė trajtim e bėni njė herė nė javė.


Kanella
Tri lugė kanellė i pėrzieni me katėr lugė regjenerues dhe e bėni masazh tepen. Pastaj, flokėt i mbroni me kapelėn pėr dush dhe e lini tė veprojė katėr orė, para se ta shpėlani. Kanella mund t’i ēelė flokėt edhe deri nė tri nuanca.

Kamomili
Ziejeni njė ēaj nga kamomili dhe lėreni tė ftohet. Pas kėsaj, flokėt shpėlani me ēaj dhe qitni regjenerues qė nuk shpėlahet, e ku mė parė keni qitur disa lugė ēaj. Flokėt lėrini tė thahen nė diell, ngase sikur edhe limoni, dielli e forcon veprimin e kamomilit. Kėshtu, flokėt ēelen mė lehtė.

Mjalti
Mjalti pėrmban nivel tė ulėt tė peroksidit tė hidrogjenit qė i zbardh flokėt, ndaj mund ta pėrzieni njė lugė mjaltė me njė gotė ujė dhe ta lini njė gjysmė ore. Pas kėsaj pėrzierjeje i shtoni njė gotė tė vogėl vaj ulliri dhe qiteni nė flokė dhe mbrojeni me kėsulėn pėr dush. Lini tė veprojė gjysmė ore dhe shpėlajeni me ujė tė ngrohtė. Mjalti s’i ēel flokėt shumė.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.