Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Dimri polar nė Maqedoni, nesėr nė mėngjes temperatura zbret deri nė -17 gradė (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/18 11:52:37 (482 Lexime)


Temperaturat jashtėzakonisht tė ulėta qė kanė pėrfshirė Maqedoninė dhe do tė jenė tė pranishme kėto tri ditė paraqesin kėrcėnim pėr shėndetin e personave me sėmundje kronike tė cilėt kanė probleme tė frymėmarrjes dhe kardiovaskulare, shpjegojnė mjekėt. Ata tėrheqin vėrejtjen qė kėto persona rregullisht tė marrin terapinė e duhur, mos tė dilet jashtė pa nevojė, dhe kur ta kenė patjetėr, tė dalin mirė tė pėrgatitur.

“Nėse dalin, duhet tė bėjnė njė para pėrgatitje , pra mos tė dalin menjėherė nga njė dhomė e ngrohtė nė temperatura tė ulėta, apo nėse dalin patjetėr tė mbajnė njė shall pėr ta mbuluar gojėn dhe hundėn, me qėllim ta thithin ajrin e tyre tė nxehtė dhe tė veshin dorashka pėr shkak tė ndryshimeve nė qarkullim”, tha Vasilaki Karameshev, Ndihma e shpejtė.

Mjekėt rekomandojnė qytetarėt tė jenė tė kujdesshėm dhe tė ushqehen me masė dhe tė shmangin konsumin e alkoolit qė nė mot tė ftohtė mund tė krijojė probleme nė funksionimin e enėve tė gjakut. Rekomandohet lėvizje e kujdesshėm nė vende tė rrėshqitshme pėr tė shmangur thyerje serioze. Mjekėt nga ndihma e shpejtė i kėshillojnė qytetarėt tė kenė kujdes si vozisin nė temperatura tė ulėta, sepse pėrvojat e tyre thonė se atėherė rritet numri i aksidenteve. Pėr nesėr Enti Hidrometeorologjik njoftoi se temperaturat do tė arrijnė nė minus 17 gradė.

Bojana Simonoviq/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.