Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Shilegov: Pa dėshminė e Gruevskit nuk mbahet seanca(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/18 11:37:49 (411 Lexime)


Kryeministri Nikolla Gruevski nuk do tė dėshmojė nė komisionin hetimor pėr pėrgjimet me dyer tė hapura. Zėdhėnėsi i VMRO DPMNE-sė Ivo Kotevski, nė njė deklaratė tė shkurtėr pėr Alsat, tha se Gruevski tashmė pėrmbushi obligimin e tij duke dėshmuar pėrpara anėtarėve tė Komisionit hetimor.

“Kryeministri Gruevski tashmė ka dhėnė dėshminė e tij” u pėrgjigj shkurt Ivo Kotevski, zėdhėnės i VMRO DPMNE-sė.
Por nga LSDM-ja kėmbėngulin se pa dėshminė publike tė Kryeministrit Nikolla Gruevski, komisioni hetimor pėr pėrgjimet nuk do tė vazhdojė punėn e saj.

“Nikolla Gruevski doemos tė dėshmojė nė mėnyrė publike. Opinioni duhet tė dėgjojė pyetjet qė do ti parashtrohen nga ana e anėtarėve tė komisionit anketues dhe aty nuk duhet tė ketė fshehtėsira.Komisioni anketues duhet tė caktojė pėrgjegjėsinė politike tė tė gjithė funksionarėve tė lartė qeveritarė. Komisioni anketues doemos tė kryejė punėn thelbėsore nė kėtė kundėrtėn nuk do ta pėrgatit raportin, dhe kjo pikė e marrėveshjes sė Pėrzhinės do tė mbetet e papėrmbushur”, tha Petre Shilegov-zėdhėns i LSDM-sė.

LSDM-ja madje kėrkoi nga kryeparlamentari Trajko Vejanoski qė tė mos caktojė seancė plenare mė 20 janar, kur kryeministri Gruevski do tė dėshmonte pėrpara Komisionit hetimor me qėllim qė fjalimi i tij tė transmetohej drejtpėrdrejtė nė kanalin e Kuvendit, por prapėseprapė tashmė ėshtė caktuar seancė pėr nė orėn 12. Kryeministri Gruevski mė 14 dhejtor dėshmoi pėrpara komisionit hetimor nė kuvend, por me dyer tė mbyllura, larg syve tė opinionit dhe mediave. Nga VMRO-ja tani insistojnė qė pėrpara kėtij organi dėshminė e tij ta jap edhe Zoran Zaevi.

Senat Zylbehari/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.