Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kercova.net - Njė copė e kėrēovės nė internet Forum Index
   Info reth Kėrēovės
     Nepotizmi i DUI!
Regjistrohu qė tė postosh

Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme | Nė fund
Postuesi Nyjet
Shkembi
Postuar nė: 2018/2/6 13:39
Just popping in
Anėtarsuar mė: 2012/1/25
Vjen nga:
Replika: 9
Nepotizmi i DUI!
DUI vazhdon me avazin e vjetėr. Kjo parti ia kalon edhe partisė sė xhaxhit Enver. Nė fushatėn e fundit elektorale promovonin frymė ndryshimesh partiake dhe punėsime nė ba tė meritave dhe jo nė bazė tė lidhjeve partiake. Por kėto burra shpejt harrojnė se ēfarė than. E morėn pushtetin dhe filluan me lojrat e njohura. Emrat e funksionarėve tė pėrhershėm i dijmė dhe nuk duhet ti pėrmendim por pėr hirė tė interesit publik do ti nxjerr nė dritė.
Dashmir Limani drejtor i pėrjetshėm i Qendrės pėr punė sociale.
Zendel Jonuzi drejtor i NP Komunalec.
Nė postet e drejtorėve tė shkollave nuk ka ndryshime, pėrveē disa U.D. drejtorė ku kanė probleme pasi drejtorėt kanė bė 2 mandate. Sheval Ceku menjėherė u angazhua nė kabinetin e ministrit tė Ekonomisė. Shevali nuk e ka mjaft njė punė memjėherė u zgjodh nė Kėshillin Drejtues tė Kombinatit tė duhanit Prilep. E shoqja e Shevalit menjėherė u zgjodh nė Kėshillin drejtues tė ndėrmarrjes Studenēica. Nė ndėrmarrjen publike Studenēica u emėrua drejtor Urim Ahmed, por duhet tė kryej masterin se nuk plotėson kushte. Fatmir Dehari punėsoi disa punėtorė tė rinj me konkurs dhe njėri rastėsisht ėshtė djali i njė mjeku qė ėshtė shumė i afėrt me DUI, punohet pėr njė djalė qė do marrė rrogėn aty se pėr tė kry punėn nuk besoj se ka aftėsi tė mund tė arrijė. E gjithė kjo nuk ėshtė rastėsi. Xho gjė dihet para kohe dhe disa familje mund tė punėsohen nė komunė dhe organet e ministrive. Kėto familje janė me mbiemrat e njohur Ahmedi, Bekteshi, Dehari ose dhėndurrėt e mbesave tė Fatmirit, pėr familjen Xhaferri tė mos flasim. Kėto dit doli konkursi i qeverisė pėr drejtor dhe rastėsisht drejtor duhet tė zgjidhet djali i biznespartnerit tė DUI nė fushėn e farmacisė nga fshati Garanė. Besoj se e dini pėr cilin punohet.
Kėr kėshillin e komunės tė mos flasim, asnjėri aty nuk ėshtė rastėsisht. Jo pėr shkak tė meritave, por pėr shkak se janė instrumenta tė qarqeve tė njohura tė DUI. Ky ėshyė njė segment i vogėl i nepotizmit. Nė emėr tė ēėshtjes kombėtare qarqe tė caktuara mbushin xhepat.Pėr qytetarėt tjerė nuk ka ēasje askund. Rinia braktis qytetin kurse pseudopatriotėt e DUI pasurohen.
Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme |

Regjistrohu qė tė postosh
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.