Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kercova.net - Njė copė e kėrēovės nė internet Forum Index
   Info reth Kėrēovės
     Dhjetori i shemtuar!!!
Regjistrohu qė tė postosh

Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme | Nė fund
Postuesi Nyjet
Shkembi
Postuar nė: 2014/12/14 11:11
Just popping in
Anėtarsuar mė: 2012/1/25
Vjen nga:
Replika: 9
Dhjetori i shemtuar!!!
Perfundoj Nentori i bukur. Muaj ky qe ne vete ngerthen festat e rendesishme kombetare. Qyteti i zbukuruar me bulevardin e ri edhepse i paperfunduar, flamujte kombetar dhe kafenete me plot mbremje. Estrada e frekuenton kete qosh bote. Te gjithe festuam, qeme ne mbremjet dhe e percollem Nentorin
Hyni dhjetori, muaj ky qe eshte qershi mbi torte, qyteti zbukurohet nga dekoret e vitit te ri. Perplot banera me oferatat e Vitit te Ri dhe qyteti gjalleron pak prej gurbetcareve qe vijne per festat e fundevitit.
Ky Dhjetor eshte i nxehte, jo si dhjetoret tjere. Kete atmosfere ja jep nje ngjarje qe eshte aktuale ne Kercove. Zgjedhja e kryetareve te nendegeve te BDI-se.
Ej zgjedhje paskeshim, shtet demokratik, fryme liberale, mund te garoje secili, barazi gjinore, mrekulli, thene shkurt ne leter gjithcka shkelqen si ato zbukurimet e Vitit te Ri.
Duhet te zgjidhet Kryeteri i deges se Kercoves, o sa mire!!!
Edhe sorrat jane gezuar a leje me njerzit. Gjithcka ne Kercove shkon si duhet, ska problem, i zgjidhem te gjithe. Na ka ngelur ta zgjedhim edhe udheheqesine e qytetit.
Lobohet gjithandej dhe nuk zgjidhen mjete. Shoke, miq, familjare, lidhje,presion, kercenime dhe shantazhe.
A nuk jetonim ne ne demokraci!?
Jo burra vetem kjo nuk eshte demokraci, mos valle keto pushtetetaret tane kane perzier diktaturen me demokracine. Nuk mund ta kuptoj, e di se burojne prej nje ideologjie enveriste ama se nuk mund te transformohen nuk e dija.
Tani e kam te qarte. Zgjedhjet e nendegeve fillauan dhe vazhdoj avazi i njejte. Ato te paprekshmit nuk nderrohen. E paskan baballek degen. Disa pretendojne ne gjak mbreteror ndersa te tjeret leshojne vendet per te erdh nje i njejte si ato, ose pak me i keq.
Kercova ka plot intelektuale, por nuk ndegjova te jete zjedhur nje i tille. Te gjithe qe zgjidhen jane analfabeta modern, njerz pa une, maska dhe zagar te te fuqishmive. Me tragjike eshte se intelektualet edhe nuk kundershtojne. Po nuk na pyesin eshte arsyetimi i tyre.
Karavani i zgjedhjeve vazhdon dhe ngadal na dalin edhe pretendentet e deges, jo publikisht por neper kafenete e qytetit. Tani per tani paskeshim dy, mire thash pak demokraci mos vije pune te kemi vetem nje dhe nuk do te mund te zgjedhim. Emrat qarkullojne dhe nje nam intelektualesh na qenkan. Te njejte si ato te nendegeve, por keto pak me ambicje me te medha. Njeri shofer e tjetri analfabet modern.
Turp, turp, turp!!!
A spaska Kercova intelektual. Intelektualet duhet te lidhen pas ketyre.
Ky eshte kapaku i turpit te shoqerise se Kercoves, perbuzje, per te shkolluarit dhe lartesim i pseudointelektualeve.
Nuk na faj asnje, karavani ecen e asnje nuk lehen. Kemi heshtur dhe mire na e bejne. U pajtuam me kete menyre demokracie.
Lajmi i mire i gjithe kesaj ishte se zgjedhjet jane pezulluar, arsyen nuk e di asnje.
Dhjetori ecen, puna u qetesua pak deri ne momentin kur doli ajo lista e famshme e administratoreve.
Bum, sa e bukur. Emra te bukur a mbiemrat shume te njohur. Te renditur nje per nje te afermit e drejtoreve, mjekeve te njohur dhe funkcionareve. Ej partia na qenka prone private per keto. Me gezoj fakti se pash nja 2-3 emra qe meritojne te jene aty. Nuk me pelqeu se vazhdoi avazi i njejte, vajza e drejtorit, vajza e nje mjeku dhe disa te tjere te aferm te partijasheve te DUI-te.
Hallall, hallall, hallall!!!
I punesuam te gjithe te familjes, a ato qe nuk kane te hane buk, per ato pune e madhe. Biletat lire jane. Le te ikin ato, nuk na duhen, ose do na duhen per vota dhe do i manipulojme si gjithmone.
U kry edhe kjo. Dhjetori vazhdon, a ne boll e paskeshim te zbukuruar qytetin, kafenete shendrisin, bisedohet me te madhe per estraden qe do jete ketu per naten e fundevitit. Krejt e kemi ne terezi.
Hajde per hajr dhe me bereqet.
Urime, urime, uirime!!!
Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme |

Regjistrohu qė tė postosh
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.