Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kercova.net - Njė copė e kėrēovės nė internet Forum Index
   Info reth Kėrēovės
     Meritat e Lulzim Mehmedit i dijnė shqiptarėt e Kėrcovės…
Regjistrohu qė tė postosh

Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme | Nė fund
Postuesi Nyjet
redaksia
Postuar nė: 2013/12/19 3:19
Home away from home
Anėtarsuar mė: 2011/9/11
Vjen nga:
Replika: 8532
Meritat e Lulzim Mehmedit i dijnė shqiptarėt e Kėrcovės…


Lulzim Mehmedi, njeri qe punoi dhe kontriboi pėr fitoren e kėrēovarėve nė zgjedhjet lokale, njė drejtor shembull nė institucionin qė udhėheq, njė magjistėr dhe profesor qė i mungonte USHT-sė dhe shqiptarėve nė pėrgjithėsi. A nuk iu mjaftojnė kėto argumente juve faqezinjve tė redaksionit tė TV Uskanės qė merreni me kėtė njeri tė ēmuar tė vendit tonė? Mizėn nėn kėsulė e kanė shumė njerėz rreth jush. Pyetini gazetarėt qė ju perfaqesojnė juve se a kanė diploma gazetarie, a e quajnė gazetarinė si profesion apo si hobi dhe a mbajnė pergjegjėsi mbi lajmet e publikuara qė s’kanė asnjė bazė dhe anjė argument? A e dijnė po ata njerėz se prej nė momentin qė shpallet njė lajm publik ata mbajnė pėrgjegjėsi mbi atė vepėr? Ku ishin po kėta “gazetarė” kur gjimnazistėve tė Kėrēovės u merreshin dyfish para pėr njė shtypje diplome dhe po prisnin nga 5 orė para zyrave tė drejtorisė? Ku ishit ju si redaksion tė reagoni prej atėher? Pėr sa i perket institucionit qė udhėheq z.L.M., a e dini ju qė shkolla te lagjja Isena Kioski u ndėrtua nė mandatin qė ky njeri udhėhiqte dhe udhėheq me Sande Shterioskin? Po shkolla nė fshatin Llagje, kur ėshtė ndėrtuar dhe a mėsojnė aty nxėnės shqiptarė apo maqedonas? Pėr sa u pėrket juve si redaksion te TV Uskanės, ju jeni ato qė punoni me papėrgjegjėsi pėr Kėrēovėn, ju jeni ato qė nė zgjedhjet lokale reklamonit kandidatė tė tjerė tė fshirė nga skena politike, vetėm pėr tė coptuar votėn shqiptare nė Kėrēovė dhe, tash ju po merreni vetėm me njė koment qė drejtori i SH.F. Sande Shterioskit ka komentuar mbi lajmin tuaj. Aty ai ka dhėnė mendimin e vet tė lirė si ēdo qytetar tjetėr i kėtij vendi. Komenti i dhėnė ėshtė i dhėnė prej Lulzim Mehmedit dhe jo prej institucionit qė ai drejton. E dalloni dot Lulzim Mehmedin nga SH.F. Sande Shterioski? Dhe, a duhet nxjerrė lajm pėr ēdo komentues qė ka komentuar mbi atė lajm qė s’ka asnjėfarė baze?! Kontrollojeni para vetėveten e pastaj merruni me institucione dhe njerėz qė me ēdo mund dhe gjersė kanė kontribuar pėr Kėrcovėn, si nė manifestime, kulturė dhe sport. E keni pėr obligim dhe detyrė tė tregoni moralin tuaj dhe t’i kėrkoni falje publike z.L.M. dhe tė gjithė arsimtarėve, posaēėrisht atyre tė SH.F. Sande Shterioskit, sepse ju jeni ata qė vendosėt theksin mbi kėtė shkollė! Mizėn nėn kėsulė kėrkojeni dikund tjetėr e jo te Lulzim Mehmedi!

Shkruan: Arben Sefa

Postuesi Nyjet
Shkembi
Postuar nė: 2013/12/19 15:38
Just popping in
Anėtarsuar mė: 2012/1/25
Vjen nga:
Replika: 9
Re: Meritat e Lulzim Mehmedit i dijnė shqiptarėt e Kėrcovės…
Avokati mbrojtes i shokut drejtor!!!

E lexoj dhe habitem. E lexoj dhe nuk kuptoj. Valle a i duhet mbrojtje e tille nje intelektuali. Skam asgje personale as me avokatin mbrojtes te drejtorit e as me drejtorin. Thjeshte me nxiten, shkrimet diteve te fundit se drejtori i nderuar paska shume kontribut per fitimin e Komunes, ndertimit te disa shkollave dhe keshtu me rradhe. I nderuar avokat mbrojtes, me vjen keq qe ju nuk e shihni realitetin e qytetit tone, ndoshta jeni entuziast dhe keni deshire per te kontribuar, por kujdes se buqa qe shpejton, i ben kellyshet e verbet. Prandaj, saber i nderuar. Ky drejtori qe ketu mbroni ju ka plot mekate, e ju per fat te keq nuk mund ta mbroni vetem se jeni energjik dhe entuziast. Ju i nderuar dhe te gjithe tjerit duhet kuptuar se ka kaluar koha e Mao Ce Tunit dhe Xhaxhit Enver dhe demokracia eshte sistem qe nuk ka te beje me kete anarkine qe sundon sot tek ne. A nuk eshte turp qe ne te ndertojme shkolla ne shekullin e 21, a nuk eshte turp qe babe e bire te punesohen ne nje shkolle, edhe ate i biri ende i padiplomuar. A nuk eshte turp qe arsimtaret tane te bejne politike neper vendet e europes dhe ata te gjoret nxenes tw jene viktima te politikes ditore qe behet tek ne. I nderuari avokat mbrojtes, nuk u njoh dhe nuk ua dua te keqe. Jeni shume i ri per te kuptuar disa gjera. Do ta kuptoni kur te jeni ne lekuren e ndonjerit qe endet rrugeve pa pune e ndersa te tjeret, lexo familjaret dhe dashamiret e ketyre si puna e drejtorit mund te punesohen ku te duan. Me gezon fakti se je student dhe kur do te vijsh per tu punesuar do ta kuptosh kete shkrimin tim. Mos harro ke edhe nje variant tjeter, Vizzair i ka biletat lire, nje nuse me letra dhe ik prej kendej se edha shtu ska edhe shume ketu qe do ngelin. Edhe dicka si perfundim, ato shkollat e ndertauar shoku drejtor nuk i ka ndertuar prej xhepit te vet, i ka ndertuar me tatimet dhe taksat e qytetareve, lexo edhe me parate e tua dhe te afermve tuaj. Me falni nese u ofendova per dicka.
Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme |

Regjistrohu qė tė postosh
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.