Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kercova.net - Njė copė e kėrēovės nė internet Forum Index
   Letėrsia
     Thėnje tė menēura!
Regjistrohu qė tė postosh

Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme | Nė fund
Postuesi Nyjet
kercovarja_ch
Postuar nė: 2012/10/29 17:17
Just popping in
Anėtarsuar mė: 2009/12/11
Vjen nga:
Replika: 14
Thėnje tė menēura!


Megjithse bota eshte plot vuajtje, ajo eshte gjithashtu plot me shembuj por kapercimin e tyre'' (Helen Keller)

Cdo njeri eshte nje cope budalla per te pakten pes minuta ne dit, zgjuarsi eshte te mos e kalosh kete kufi'' (Elbert Kubard)

Nuk humbe ai qe peson disfate; ne humbje eshte ai i cili edhe pas renies nuk ngrihet''

Mos fol pa menduar e mos puno derisa mos ti verejsh pasojat''

Ose hesht ose thuaj dicka me te mir se heshtja''

Mos perqesh, se i perqeshuri mund te jet me i mir se ai qe perqesh''

Ne e vrasim kohen, kurse ajo na varros''

E verteta egziston, mund te paramendohet vetem rrena''

Nuk eshte e bukur ajo qe eshte e bukur, e bukur eshte ajo qe na pelqen''

Kemi me pak shok se sa mendojm, e me shum se sa dim''

Mos kerko mencurin ne dashuri kur dashuria e vertet ka mencurin e saje''

Ai qe nuk beson se shpresa e fundit vdes eshte i burgosur ne trupin e vet''

Jete nuk jan ditet qe kemi kaluar, por ditet qe na kan mbetur ne kujtes''

Ska me keq kur s'ke guxim te flasesh e as durim te heshtesh''


E kaluara nuk ktheher, e nesermja nuk dihet, prandaj shfrytzohet e sotmja''

Kush eshte i zgjuar?
_Ai qe meson nga te gjith...
_Kush eshte i fuqishem?
_Ai qe zoteron pasionet...
_Kush eshte i pasur?
_Ai qe eshte i kenaqur...
_Po kush eshte ky?
_Asnjeri... (Benxhamin Franklin)

Per te njohur mir nje tjeter, duhet se pari te njohish mir vetveten'' (William Shakespeare)

Historia eshte version i ngjarjeve te se kaluares me te cilat populli ka vendosur te pajtohet'' (Napoleon Bonaparta)

Nese rrezikon mund te humbasish, nese nuk rrezikon ke humbur gjithsesi'' (Anthony D'angelo)

Veshtroni mendimet tuaja para se ato te behen fjale, zgjedhni fjelet tuaja para se ato te behen vepra, respektoni veprat tuaja para se ato te behen veti,studioni vetit tuaja se ato do te behen karakteri juaj, kuptoni karakterin tuaj para se ai te behet fati juaj'' (thenie amerikane)

Mos duaj te pamundshmen por ballafoqohu me realitetin''

Deshirat tona paraqesin parandjenjat e aftesive tona qe flen ne ne, ato jan lejmetaret e asaj vepre qe jemi ne gjendje ta realizojm'' (Gete)

Nese nje mik ka ndonje shqetesim, mos e merzitni duke e pyetur se cka mund te beni per te.Mendoni dicka te dobishme dhe bejeni'' (Edgar Uatson)

Pak ka prej atyre qe i kultivojn lulet, e shum ka prej atyre qe deshirojn ti keputin kur ato fillojn te celin''

Pas cdo njeriu te sukseshem qendrojn plot vite jo te sukseshme'' (Bob Braun)

Lehte eshte te jetohet ne kete ujdhes te madhe- toke, por uji qe e rrethon eshte i rrembyeshem dhe vlon''

Dashuria eshte ndjenj pa faj''

Ska asnje fuqi natyrore qe mund ta kthej kohen pas, prandaj jetojeni jeten ashtu sic vet e deshironi dhe bejeni ate qe juve ju sjell kenaqsi''

Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme |

Regjistrohu qė tė postosh
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.