Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kercova.net - Njė copė e kėrēovės nė internet Forum Index
   Info reth Kėrēovės
     Kėrēovė-Profesori rreh nxėnėsin 19 vjeēar
Regjistrohu qė tė postosh

Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme | Nė fund
Postuesi Nyjet
halim
Postuar nė: 2012/4/5 15:08
Quite a regular
Anėtarsuar mė: 2011/7/12
Vjen nga:
Replika: 48
Kėrēovė-Profesori rreh nxėnėsin 19 vjeēar
Siē informon portali plusinfo, Profesori nga Kerēova rreh nxenesin per shkak se e inēizonte me telefon mobil.
Profesori nga shkolla e mesme “Drita” ne Kėrēove rrahu nxenesin pasi qe e ka verejtur se nxenesi e inēizon me celularin e tij, informojne sot nga policia.
Incidenti ka ndodhur dje rreth ores 11 ne koridorin e shkolles.
Nxenesi 19 vjeēar D.R. me celularin e tij me gjase ka inēizuar profesorin B.E, dhe kur profesori e ka verejtur, e ka sulmuar nxenesin duke i meshuar me dore.
Menjehere pas sulmit, nxenesi e ka paraqitur rastin ne polici.
Ky eshte rasti i dyte brenda javes, ku profesoret rrahin nxenesit e tyre.
Postuesi Nyjet
Shkembi
Postuar nė: 2012/4/6 3:21
Just popping in
Anėtarsuar mė: 2012/1/25
Vjen nga:
Replika: 9
Re: Kėrēovė-Profesori rreh nxėnėsin 19 vjeēar
Gjera te tilla ne qytetin tone, ne fakt ne gjimnazin e vetem te kercoves jane te shpeshta. Me gezon fakti qe per here te pare paraqitet rasti ne forum. Sic duket shkollat tona cdo dite e me teper u perngjajne atyre sallon-eve te wild west-it.
Tragjike por e vertete. Duhet theksuar se kjo ka te beje me shkallen e ngritjes se nxenesve dhe mesimdhenesve ne ate gjimnaz, lexo nuk dihet se kush han e kush pin.
Sa per rastin ne fjale nuk mund te them gje sepse nuk kam informata, por jam i mendimit se rasti duhet proceduar dhe te dyja palet ti marrin sankcionet e merituara. Ne rradhe te pare mesimdhenesi duhet suspenduar pasi qe dhuna fizike eshte masa e fundit qe nje mesimdhenes duhet te perdore. Ma merr mendja se ne at gjimnaz ka pedagoge dhe psikologe qe duhet te merren me ato nxenes, por ja qe si duket edhe keto kane problem me shfaqet e tilla, incizimet me celulare dhe bisedat me celulare neper korridoret dhe ne klase jane gjera normale edhe pse asnje etike pedagogjike nuk do ta toleronte kete.
Profesori i nderuar menjehere duhet suspenduar dhe ti jepet mase sigurie ndalese per kryerjen e profesionit ne arsim, i nderuari nese di pak pedagogji duhet ta dije se ajo mase ne arsim nuk tolerohet.
Mos harroni se edhe gjimnazi duhet marre masa per shfaqe te tilla se neser edhe femijet tone neser do te ndjekin mesimin ne ate gjimnaz dhe ne personalisht nuk do te kishim toleruar nje sjellje te tille naga ana e profesorit edhe te kishte incizuar nxenesi profesorin.
Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme |

Regjistrohu qė tė postosh
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.