Foto Galeria
 
Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Reklama
Na ndiqni edhe nė:Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com
Milioneri
Lajme


Kryesorja : Foto tė ndryshme Njė ndėr rrugėt e Kėrēovės[<   Mbrapa  2  3  4  5  6  7  8  Perpara   >]

Njė ndėr rrugėt e Kėrēovės

[<   Mbrapa  2  3  4  5  6  7  8  Perpara   >]KOMENTO FOTONNjė ndėr rrugėt e KėrēovėsE popullarizuar

SubmitterAdminMe shum foto nga Admin   Se fundi e permirsuar2007/2/27 21:50
Vota18692  Komentet0    6.00006.00 (2 votat)VlersojeVlersoje

Njė ndėr rrugėt e Kėrēovės


Lajmet e reja
Bananja, tė shėndosh apo tė dobėson?
Bananja, tė shėndosh apo tė dobėson?Ky frut ėshtė ēelėsi i energjisė tuaj. Nėse konsumoni vazhdimisht banane mes vakteve, atėherė do tė shėndosheni, por mos harroni se ajo ka edhe efekte dobėsuese.
Banania nuk pėrmban asnjė yndyrė dhe ėshtė e mbushur me shumė vitamina, minerale, proteina, ...
Provat e reja ‘tronditin’ botėn: Titaniku nuk u mbyt pėr shkak tė pėrplasjes me njė ajsberg
Provat e reja ‘tronditin’ botėn: Titaniku nuk u mbyt pėr shkak tė pėrplasjes me njė ajsbergMbytja e anijes mė tė fashme nė botė, Titanikut, mund tė jetė shkaktuar nga njė zjarr i madh nė bord, dhe jo nga goditja me njė ajsberg nė Atlantikun e Veriut, kanė pohuar ekspertėt, pas publikimit tė provave tė reja pėr tė mbėshtetur teorinė.
Mė shumė se 1.500 pasagjerė ...
Ėshtė vetėm 10 vjeē, por peshon 200 kg (VIDEO)
Ėshtė vetėm 10 vjeē, por peshon 200 kg (VIDEO) NJIHUNI ME ARYA, DJALOSHIN 10 VJEĒAR INDONEZIAN, POR QĖ PESHON MĖ SHUMĖ SE 190 KG.E ėma Rokayah, 36, dhe i ati Ade Somantri, 45, thonė se djali i tyre konsumonte pesė vakte nė ditė, dhe sėrish ankohej se kishte uri.
Tė tronditur doktorėt i propozuan Aryas tė ndiqte njė dietė, por meqė s’p...
Ja pse dita ka 24 orė, do habiteni !
Ja pse dita ka 24 orė, do habiteni !Pėr kohėn e tyre babilonasit kanė qenė astronomė tė mirė. Ditėn e natėn prej nga 12-orėsh e kemi dhuratė nga ta
Nė kohė tė vjetra, shumė tė vjetra, njerėzit kanė llogaritur me gishtėrinj, e meqė tė tillė i kemi dhjetė edhe llogaritja jonė pėr bazė ka numrin dhjetė. Mirėpo, fare lehtė mund tė ll...
Betejė e ashpėr mes gjarpėrinjve mė vdekjeprurės nė botė (Video)
Betejė e ashpėr mes gjarpėrinjve mė vdekjeprurės nė botė (Video)Kara Trehen ishte duke luajtur golf me mikeshat e saj nė fushėn Leopard Krik, jo larg parkut nacional Kruger, kur vėrejti zvarranikėt vdekjeprurės.
Rezultoi se bėhej fjala pėr mambat e zeza, gjarpinjtė vdekjeprurės tė cilėt me vetėm njė kafshim mund ta vrasin njeriun pėr 20 minuta.
Vendosėn ta ndjekin lepurin qė u fut nė njė vrimė – mbetėn tė shokuar kur e zbuluan njė vend mistik
Vendosėn ta ndjekin lepurin qė u fut nė njė vrimė – mbetėn tė shokuar kur e zbuluan njė vend mistikNjė vrimė e lepurit qė ėshtė zbuluar nė tokėn e njė fermeri nė Angli, nė fakt ėshtė njė labirint qė qon drejt njė shpelle tė madhe nėntokėsore, e cila mendohet tė jetė pėrdorur nga Kalorėsit gjatė shekullit tė 17-tė.
Pronarėt e tokės kishin vėrejtur se si njė lepur vazhdi...
Luftė e pazakonshme mes bricjapit dhe kangurit, kush fiton? (Video)
Luftė e pazakonshme mes bricjapit dhe kangurit, kush fiton? (Video)Bricjapi ka brirė ndėrsa kanguri ka muskuj dhe kėmbė tė forta.Secili prej tyre mundohet qė ta ruajė territorin e vet.Fillimisht sulmi vjen nga kanguri, mirėpo bricjapi nuk e lėshon aspak vendin e tij. Ai pėrpiqet qė tė kthehet pak prapa pėr pėrgatitje, e pastaj fillon ta ndjekė kangurin, ndėrkaq qė ...
Ēfarė ėshtė kjo? Njė krijesė misterioze e gjatė 15 metra (FOTO)
Ēfarė ėshtė kjo? Njė krijesė misterioze e gjatė 15 metra (FOTO)Kjo krijesė u zbulua nga njė banor i bregut verior tė Seram Island nė provincėn Maluku.Nė fillim banorėt kishin menduar se ėshtė ndonjė barkė e mbytur. Banorėt mė pas kanė filluar tė dyshojnė se ajo ėshtė njė kallamari gjigant ose eshtrat e...
Patate nė furrė, nė njė mėnyrė tjetėr !
Patate nė furrė, nė njė mėnyrė tjetėr !Kjo ėshtė njė mėnyrė shumė e veēantė e pėrgatitjes sė patateve tė pjekura nė furrė.
Pėrbėrėsit:
1.3 kg patate9 lugė gjelle miell6 lugė gjelle gjalpė950 ml qumėshtKripėPiper
Madona pėrdor pėr lėkurėn e saj njė bimė qė tė gjithė e kemi nė shtėpi !
Madona pėrdor pėr lėkurėn e saj njė bimė qė tė gjithė e kemi nė shtėpi !Ajo ėshtė afėr tė 60-tave, por fiziku i saj tregon shumė mė pak se kaq. Sigurisht qė kureshtja pėr tė mėsuar se ēfarė bėn Madona pėr tė mbajtur trupin dhe lėkurėn nė formė, ėshtė tejet e madhe. Dhe mesa duket mbretėresha e pop-it ėshtė treguar bujare dhe ka ndarė me ndjekėsit e saj, njė sekret bukur...
Kek me banane
Kek me bananePėrbėrėsit pėr pėrgatitjen e kekut janė:
160g sheqer ,1 portokall (i grirė imėt),1 lugė vanilje ,2 vezė, (tė rrahura lehtė) ,3 banane shumė tė pjekura (lėkura tė jetė pothuajse e zezė) ,3 gota kos, 100g miell ėmbėlsirash, 100g miell buke, gjysėm luge sode, 100g arra tė copėtu...
Kjo ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė pastruar trupin nga dėmet e kequshqyerjes !
Kjo ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė pastruar trupin nga dėmet e kequshqyerjes !Numri i njerėzve qė konsumojnė ushqime tė gatshme ėshtė gjithmonė e mė nė rritje. Edhe pse ky fenomen shpesh justifikohet me mungesėn e theksuar tė kohės, nuk ėshtė njė arsye e fortė pėr tė qenė pjesė e menusė ditore.
Pėrveē rrezikut tė obezitetit, mjekėt t...
Kėta ēajra pastrojnė dhe rregullojnė sistemin tretės
Kėta ēajra pastrojnė dhe rregullojnė sistemin tretėsSipas ekspertėve tė shėndetit, shėndeti i mirė nis me sistemin tretės i cili shėrben si mburojė pėr organizmin. Sistemi tretės ėshtė i lidhur direkt me trurin, me gjendjen emocionale dhe hormonet, si dhe peshėn dhe shėndetin e pėrgjithshėm.Njė problem sado i vogėl me tretjen (fryrje tė barkut, gazra...
Njė copė hudhėr nė stomak tė zbrazėt dhe shihni ēfarė i ndodhė trupit tuaj pastaj !
Njė copė hudhėr nė stomak tė zbrazėt dhe shihni ēfarė i ndodhė trupit tuaj pastaj !Ngėnia e hudhrave nuk ėshtė aq tėrheqėse pėr njerėzit, sidomos nė stomak tė zbrazėt. Njerėzit mund tė bėjnė shaka me kėtė gjė – pasi vetėm gjyshet do ta bėnin, por ndoshta ky ėshtė njė nga sekretet pėrse njerėzit mė tė vjetėr ishin mė tė shėndetshėm.Sipas studimeve, hudhra njihet si antibiotik i for...Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.